بازتاب نیوز

پولیس خانه یک غاصب زمین در شهر کابل را محاصره کرد

٢٦ حوت ١٣٩٧ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرده است که نیروهای امنیتی خانه ملا طوطی از «غاصبان زمین» در شهر کابل را محاصره کرده‌اند.

پیش‌تر رسانه‌ها گزارش داده‌ بودند که نیروهای امنیتی خانه ملا عبدالسلام ضعیف، از مقام‌های پیشین گروه طالبان را محاصره کرد‌ه‌اند؛ اما نصرت رحیمی، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت امور داخله با رد این گزارش‌ها به ۸صبح گفت که نیروهای امنیتی شب گذشته عملیاتی را به منظور دست‌گیری ملا طوطی، از غاصبان زمین، اجرا کردند. سرپرست دفتر سخنگوی وزارت امور داخله هم‌چنان گفت که ملا طوطی به اتهام غصب زمین تحت پی‌گیرد قرار دارد.

آقای رحیمی افزود: «در این عملیات که در مربوطات ولسوالی بگرامی کابل ـ جایی ‌که خانه ملا عبدالسلام ضعیف نیز موقعیت دارد ـ انجام شده است و در جریان آن از خانه ملا طوطی دو میل سلاح با تجهیزات به دست آمده است.»

به گفته نصرت رحیمی، در این عملیات ملا طوطی بازداشت نشده است. سرپرست دفتر سخنگوی وزارت امور داخله در عین حال گفت که ملا طوطی برادر داوود ‌نام است که پیش‌تر از سوی پولیس به اتهام غصب زمین و داشتن تفنگ‌داران غیرمسوول بازداشت شده بود.

پولیس کابل در شانزدهم قوس اعلام کرده بود که با اجرای یک عملیات ویژه در ولسوالی بگرامی یک گروه ده نفری از تفنگ‌داران غیرمسوول و غاصب زمین را بازداشت کرده‌اند. پولیس کابل هم‌چنان گفته بود که این عملیات به هدف گرفتاری صاحب‌گل مشهور به ملا طوطی و سردسته این گروه مسلح غیرمسوول و غاصب زمین، اجرا شده است. پولیس کابل اما در آن زمان موفق به بازداشت ملا طوطی نشده بود.

 

لینک اصلی: https://8am.af/police-besieged-the-house-of-a-usurper-in-kabul/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading