بازتاب نیوز

امریکا در تلاش تحریم حمد الله محب مشاور امنیت ملی افغانستان

٢٦ حوت ١٣٩٧ پاسبانان

کابل –افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: ثریا احدی

امریکا در تلاش است تا پس از این صدور ویزا برای مشاور امنیت ملی افغانستان را متوقف سازد. پس از آن که مشاور امنیت ملی افغانستان در جمع خبرنگاران گفت و گوهای زلمی خلیلزاد با هیأت رهبری طالبان را نکوهش کرد، اکنون مقام های امریکایی اعلام کرده اند که پس از این تلاش خواهند کرد تا برای وی ویزا صادر نکنند. یک مقام امریکایی گفته است: «هرچند خانم حمد الله محب شهروند امریکاست، اما ما تلاش داریم تا پس از این به وی ویزای سفر به امریکا را صادر نکنیم.»

مشاور امنیت ملی افغانستان چند روز پیش، در صحبت با رسانه های امریکایی زلمی خلیلزاد را متهم به تلاش برای کسب قدرت در افغانستان کرد. آقای محب گفته بود: «با توجه به شناختی که من از آقای خلیلزاد دارم، او دوبار خود را نامزد انتخابات ریاست جمهوری می خواست کند، اما نتیجه ی را در پی نداشت، حال وی در گفت و گو با طالبان تلاش دارد تا حکومت مؤقت در افغانستان ایجاد شود و به شکلی قدرت سیاسی را در دست گیرد.»

با تلاش های زیاد نتوانستیم دیدگاه سفارت امریکا در کابل و همچنان مقام های شورای امنیت ملی را در این مورد داشته باشیم. با این حال پس از انتقاد تُند مشاور امنیت ملی افغانستان، دونالد ترامپ نشست سری را برگزار کرد و گفته می شود که برخی تصمیم ها در پیوند به افغانستان در این نشست گرفته شده، اما جزییات ان تا اکنون به دسترس رسانه ها قرار نگرفته است.

The post امریکا در تلاش تحریم حمد الله محب مشاور امنیت ملی افغانستان appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/united-states-seeks-sanctions-on-afghan-national-security-advisor-hamdullah-mohab/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading