بازتاب نیوز

نگرانی روسیه از گسترش نفوذ داعش در شمال افغانستان

٢٦ حوت ١٣٩٧ پاسبانان

کابل –افغانستان(گ.ر.پ):

خبرنگار: ثریا احدی

روسیه نسبت به گسترش نفوذ گروه هراس افگن داعش در شمال افغانستان ابراز نگرانی می کند. مقام های روسی گفته اند که افزایش فعالیت های گروه داعش در شمال افغانستان نگرانی های گسترده مسکو را بر انگیخته است و به باور مقام های روسی امریکا همواره در تلاش پشتیبانی این گروه هراس افگن بوده است. به نقل از منابع روسی واشنگتن با ایجاد پایگاه ها در خاک افغانستان تلاش دارد تا نا امنی ها را به کشور های آسیای مرکزی و مناطق مرزی روسیه بکشاند.

معاون نخست سرویس امنیتی فدرال روسیه اعلام کرد، که داعش و گروه های هراس افگن دیگر در حال تقویت در شمال افغانستان هستند و پس از شکست این گروه در عراق و سوریه اکنون داعشیان در تلاش ایجاد پایگاه های جدید در این کشور برآمده اند. آقای اسمیرنوف تأکید کرده است که فعالیت گروه داعش بزرگترین تهدید امنیتی برای کشورهای منطقه و سازمان همکاری های شانگهای خواهد بود.

این مقام روسی همچنان تأکید می ورزد که گروه‌های هراس افگن فعالیت‌های خرابکارانه خود را تشدید بخشیده و در حال تقویت مواضع خود در افغانستان هستند؛ این در حالیست که مقام های روسی همواره هشدار داده اند، داعش در شمال افغانستان در حال تقویت است و در آینده نزدیک می‌تواند تهدید جدی برای امنیت منطقه یی باشد.

The post نگرانی روسیه از گسترش نفوذ داعش در شمال افغانستان appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/russias-concern-over-the-expansion-of-isis-k-influence-in-northern-afghanistan/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading