بازتاب نیوز

گروه طالبان هیچ حکومتی را به رسمیت نمی شناسد و با آنان گفت و گو نخواهد کرد

٢٨ حوت ١٣٩٧ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: محمد دین آغرخیل

در حالی که حکومت افغانستان بارها برای نشست رو در رو با طالبان ابراز آماده گی کرده ولی در تازه ترین مورد سخنگوی طالبان گفته است که آنان هیچ حکومتی را در حال حاضر در افغانستان به رسمیت نمی شناسند. ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان می گوید: «طالبان هیچ حکومتی را در کابل به رسمیت نمی شناسند، زیرا افغانستان در حال اشغال است و امریکا در این کشور اداره دست نشانده را ایجاد کرده تا به اهداف خود برسد. ما به جای گفت و گو با حکومت آماده هستیم با گروه های صحبت کنیم که از این پیش با ما در تخاصم قرار داشتند.»

آقای مجاهد در مورد این که آیا در صورت دستیابی به توافق نهایی با امریکا از شهروندان افغانستان پوزش خواهی میکند یا نه، گفته است:«در نخست امارت اسلامی، تحقیق همه جانبه ی را برای بررسی این مسأله که آیا نیاز به پوزش خواهی است یا نه راه اندازی خواهد کرد. ما به هیچ وجه از کسانی که برای استقرار و بقای امریکا در کشور کار کرده اند معذرت خواهی نمی کنیم، بلکه باید آنان از ما پوزش بخواهند که خیانت ملی را در برابر مردم، کشور و دین شان مرتکب شده اند.»

با آمدن بهار گروه طالبان همچنان تأکید دارند که در صورت دستیابی به توافق نهایی با امریکا، این گروه آتش بس اعلام می کنند. این گفته ها در حالی مطرح می شود که از این پیش حمد الله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان در شورای امنیت سازمان ملل متحد گفته بود، طالبان هرگز صلح نمی کنند و این گروه فُرصت گفت وگوها را نیز از دست داده اند. افزون بر آن آقای محب تأکید کرده بود که زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان در پی اهداف شخصی خود است و می کوشد که به حیث وایسرای افغانستان با شکل گیری حکومت جدید باشد.

The post گروه طالبان هیچ حکومتی را به رسمیت نمی شناسد و با آنان گفت و گو نخواهد کرد appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/the-taliban-group-does-not-recognize-any-government-and-will-never-negotiate-with-them/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading