بازتاب نیوز

دادستان کُل: پرونده مهسا را به زودی نهایی میسازیم

٢٨ حوت ١٣٩٧ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: مرتضا حیدری

پس از قتل مهسای شش ساله، اکنون پرونده قاتلانش روی میزدادستانی کُل قرار دارد؛ خانواده ی مهسا در دیدار با دادستان کُل بار دیگر خواهان عدالت شدند. فرید حمیدی، دادستان کُل کشور تأکید دارد که این پرونده را بدون هیچ گونه مصلحت سیاسی، قومی، سمتی و اجتماعی بررسی میکند و عدالت تأمین خواهد شد.آقای حمیدی می افزاید: «برای تان اطمینان می‌دهم، همان‌طوری که قوانین افغانستان حکم و پیش‌بینی کرده ، عدالت را تأمین و قانون را تطبیق می‌کنیم. دادستانی کُل قانون را به شکل قاطعانه و جدی تطبیق می کند و ثابت خواهد شد که بدون هیچ نوع‌ ملاحظه‌یی در برابر قانون‌شکنی و فساد ایستادگی کرده ایم؛ در این پرونده نیز هیچ موردی از دایرۀ عدالت بیرون نخواهد ماند.»

این مقام دادستانی کُل کشور تأکید دارد که افزون بر پرونده ی مهسا دیگر پرونده را نیز جدی خواهند گرفت. وی در دیدار با خانواده ی مهسای شش ساله تأکید دارد: «ما تنها از طریق تأمین عدالت و تطبیق قانون می‌توانیم آرامش، آسایش، امنیت و اطمینان را به خانواده‌ها برگردانیم. یکی از فلسفه‌های عدالت این است؛ جامعه‌یی که از اثر جرم صدمه دیده است، باید دوباره احیا شود.” قانون برای دفاع از حقوق و آزادی‌های مردم افغانستان است و لوی څارنوالی آن‌را به گونۀ بی‌طرف، صادقانه و عادلانه تطبیق خواهد کرد.»

خانواده ی مهسا که اکنون در سوگ کودک شش ساله ی شان خون گریه میکنند، تأکید بر به دار آویختن عاملان این رویداد دارند. آنان تأکید کرده اند که پرونده ی مهسا باید از این پس به حیث خط سرخ جرایم در کشور به ویژه پایتخت باشند و عاملان این رویداد وحشتناک به کیفر برسند

The post دادستان کُل: پرونده مهسا را به زودی نهایی میسازیم appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/attorney-general-we-will-finalize-the-mahsa-case-soon/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading