بازتاب نیوز

وزیر زراعت افغانستان از رشد دو برابر کشاورزی در سال جدید خورشیدی خبر داد

٣ حمل ١٣٩٨ خبرنامه

نصیراحمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری می‌گوید که ظرفیت و توانایی این وزارت برای میکانیزه ساختن زراعت افزایش یافته و قرار است در جریان سال ۱۳۹۸ زراعت افغانستان در مقایسه با سال گذشته دو برابر شود.

آقای درانی که در مراسم افتتاح نمایشگاه محصولات زراعتی بهاری در کابل سخن می گفت افزود میکانیزه شدن زراعتی در سال ۹۸ دو چند سال ۹۷ می‌شود و امسال ماشین‌های هموارکاری زیادتری را در اختیار کشاورزان قرار می‌دهند. او تاکید کرد که استفاده از این ماشین‌ها در کاهش مصرف آب و عصری‌سازی زراعت کمک می‌کند.

درانی افزوده است برای سال جاری خورشیدی ۲۳۰ میلیون افغانی قرضه برای دهقانان در نظر گرفته و برای رشد میزان محصولات، میزان توزیع تخم‌های اصلاح شده نیز پنجاه درصد افزایش می‌یابد.

به گفته درانی امسال یک میلیارد افغانی برای کنترول آب یا بازچارج منابع آبی نیز در نظر گرفته شده که ۲۰ هزار هکتار آب‌ریزه و چهار هزار هکتار زمین ساحه‌ی نباتات طبی احیا و هم‌چنین ۶.۲ میلیون نهال جلغوزه و بادام کاشته می‌شود.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/03/23/afghanistans-agriculture-minister-announced-double-digit-growth-in-agriculture-in-the-new-solar-year/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading