بازتاب نیوز

دومین دور نشست رو در روی احزاب سیاسی با طالبان در قطر

٣ حمل ١٣٩٨ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: منیر مختار

برخی از احزاب سیاسی اعلام کرده اند که به زودی شماری از چهره های سیاسی کشور مشمول حامدکرزی رییس جمهوری پیشین افغانستان برای دومین بار، با مقام های طالبان در قطر دیدار خواهد کرد. انتظار می رود در این دور گفت و گوها میان چهره های سیاسی افغانستان و رهبری گروه طالبان، دو طرف در مورد شکل گیری حکومت مؤقت در کشور نیز رأی زنی کنند. در سوی دیگر حکومت وحدت ملی نیز اعلام آماده گی کرده است تا با طالبان نشست رو در رو داشته باشند.

اما سخنگوی طالبان در گفت و گو با پاسبانان اعلام کرده است که رهبری سیاسی این گروه در قطر با حکومت نمی نشینند، زیرا طالبان هیچ حکومتی را به رسمیت نشناخته اند و حکومت وحدت ملی را دست نشانده امریکا میپندارند. این در حالیست که امروز وزارت خارجه امریکا اعلام کرده است که زلمی خلیلزاد با نماینده های ویژه روسیه، چین و اتحادیه اروپا در واشنگتن دیدار کرده و در مورد روند صلح افغانستان تبادل نظر کرده اند. این در حالیست که ضمیر کابلوف فرستاده ویژه روسیه برای افغانستان گفته است، برگشت طالبان به قدرت به دور از تصور است.

 

The post دومین دور نشست رو در روی احزاب سیاسی با طالبان در قطر appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/the-second-round-of-talks-between-political-parties-and-the-taliban-would-be-held-in-qatar/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading