بازتاب نیوز

عمر داوودزی: از این که آخرین اطلاعات صلح با رییس جمهور شریک شده اطلاعی ندارم

٤ حمل ١٣٩٨ پاسبانان

کابل- افغانستان (گ.ر.پ):

خبرنگار: ثریا احدی

در حالی که حکومت افغانستان در هفته های پسین از گفت و گوهای صلح میان امریکا و طالبان سخت انتقاد کرده بود، امروز رییس دبیرخانه شورای عالی صلح اعلام کرد که رییس جمهورغنی از گفت و گوهای صلح امریکا طالبان آگاهی لحظه به لحظه داشته است. ولی در تازه ترین مورد، سخنگوی شورای عالی صلح به نقل از محمد عمر داوودزی نگاشته است: «هر زمانی که زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان به کابل می آمد آخرین جزییات از گفت و گوهای صلح با طالبان را به رییس جمهور غنی اطلاع میداد، اما این که آقای خلیلزاد از آخرین دور گفت و گوهای صلح میان واشنگتن و طالبان به رییس جمهوری کشور آگاهی داده و یا هم نه من اطلاعی در اختیار ندارم.»

این اظهارات در حالی انجام می شود، که پیش از این حمدالله محب، مشاور امنیت ملی افغانستان امریکا را متهم به حاشیه راندن حکومت وحدت ملی در گفت و گوهای صلح کرده بود. در همین حال زلمی خلیلزاد در دیدار با نماینده های ویژه کشورهای منطقه تأکید کرده است که باید تمامی طرف ها خواست مردم افغانستان در گفت و گوهای صلح را احترام کنند.

The post عمر داوودزی: از این که آخرین اطلاعات صلح با رییس جمهور شریک شده اطلاعی ندارم appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/dawoodzai-i-am-not-aware-of-the-latest-information-of-us-envoy-talks-with-the-president/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading