بازتاب نیوز

سیلاب‌ها در کابل؛ در دو روز ۱۱۳ منزل مسکونی تخریب شده است

٢٧ حمل ١٣٩٨ خبرگزاری دید

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث کشور، امروز (سه‌شنبه، ۲۷ حمل) اعلام کرده است که در نتیجه‌ سرازیرشدن سیلاب‌های دو روز گذشته (۲۵ و ۲۶ حمل) در کابل، ۱۱۳ منزل مسکونی تخریب شده است.

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث کشور، امروز (سه‌شنبه، ۲۷ حمل) اعلام کرده است که در نتیجه‌ سرازیرشدن سیلاب‌های دو روز گذشته (۲۵ و ۲۶ حمل) در کابل، ۱۱۳ منزل مسکونی تخریب شده است.
به گزارش خبرگزاری دید، حشمت‌خان بهادری معاون سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث به رسانه‏ها گفته است که از مجموع این تعداد خانه‌های تخریب‌شده، ۵۶ منزل آن به صورت کلی و ۵۷ منزل آن به صورت قسمی تخریب شده است.
به گفته‌ او، این خانه‌ها در مربوطات ناحیه‌های، پنجم، هفتم، سیزدهم، پانزدهم و شانزدهم شهرداری کابل تخریب شده است.
معاون سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث کشور گفت که این سیلاب‌ها تلفاتی در پی نداشته است.
او همچنان تاکید کرد که این وزارت تاکنون آماری از تلفات و خسارات ناشی از جریان سیلاب‌ها در ۱۲ ساعت گذشته در کابل ندارد.
آقای بهادری افزوده است که وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث کشور به کمک وزارت‌خانه‌ها و ادارات همکار این وزارت تدابیر احتیاطی لازم برای وقوع سیلاب‌ها در نظر گرفته است.
او گفت: «به ساکنان نواحی آسیب‌پذیر از خطر وقوع سیلاب‌ها آگاهی داده شده است و برای آنان در صورت لزوم، از طرف شهرداری کابل، نقاط و محلاتی برای اسکان موقت مشخص شده است.»
به گفته‌ آقای بهادری، از وزارت‌های داخله و دفاع ملی نیز خواسته شده است که در صورت نیاز، وسایط را غرض انتقال مردم به محلات مصون آماده کنند.
شهرداری کابل دیروز (دوشنبه، ۲۶ حمل) نیز به دنبال بارش باران و افزایش سطح آب دریای کابل اعلام کرد که تیم‌های کاری این شهرداری در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند.

کد خبر:

45730

لینک اصلی: https://www.didpress.com/%D8%B3%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%A8%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%A8%D9%84%D8%9B-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%DB%B1%DB%B1%DB%B3-%D9%85%D9%86%D8%B2%D9%84-%D9%85%D8%B3/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری دید

آخرین خبر ها:

Loading