بازتاب نیوز

گردهمایی دانشجویان بین المللی در کابل

٢٧ حمل ١٣٩٨ رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه TRT

سومین گردهمایی دانشجویان بین‌المللی به همت آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه (تیکا) در مرکز آموزشی این نهاد در کابل پایتخت افغانستان با شرکت رجایی کلینچ مسئول هماهنگی امور تیکا در افغانستان، حمیدالدین یولداش رئیس انجمن هدف افغانستان، نمایندگان مجلس، محمود اوغوز مسئول روابط آموزشی فدراسیون انجمن های دانشجویان بین المللی برگزار گردید.

حمیدالدین یولداش، رئیس انجمن هدف افغانستان طی سخنانی در این مراسم به اقدامات انجمن هدف طی 13 سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: باید زمینه های بازگشت دانشجویانی که در ترکیه تحصیل می کنند پس از فارغ التحصیلی برای خدمت به مردم کشورشان را فراهم کنیم. معلوماتی را که در دوران تحصیل خود به دست آورده اند لازم است با مردم کشور خودشان به اشتراک بگذارند.

او بر همکاری و تلاش بیشتر برای ساختن آینده کودکان افغانستان تاکید نمود.

مسئول روابط آموزشی فدراسیون انجمن های دانشجویان بین المللی نیز طی سخنانی گفت: 15 سال قبل فعالیت خود را آغاز کردیم و اکنون با 64 انجمن دانشجویان بین المللی و داشتن نمایندگی در 25 ولایت به نهاد برای حمایت از ده‌ها هزار دانشجوی مهمان تبدیل شدیم.

وی با اشاره به تحصیل 150 هزار دانشجوی خارجی از 203 کشور در ترکیه ادامه داد: جهت میزبانی از دانشجویان خارجی که ترکیه را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اند، آشنایی با آنان و معرفی شان، برقراری روابط دوستانه میان آنان، برای رفع مشکلات مادی و معنوی آنان در طول دوره آموزشی شان تلاش می نمائیم.

مسئول هماهنگی امور تیکا در افغانستان نیز در این مراسم اظهار داشت که باور دارند هر کدام از جوانان تحصیل کرده افغان در آینده شخصیت های مهم خواهند شد.

لینک اصلی: https://www.trt.net.tr/dari/fgnstn/2019/04/16/grdhmyy-dnshjwyn-byn-lmlly-dr-khbl-1184446

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه TRT

آخرین خبر ها:

Loading