بازتاب نیوز

نبیل: نشست قطر با فهرست لشکرگونه نتیجه ندارد

٢٨ حمل ١٣٩٨ آژانس افغان خبر

رحمت‌الله نبیل یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری می گوید که نشست قطر اگر با همین فهرست لشکرگونه اش باشد، نتیجه اش از همین حالا پیداست.

به گزارش افغان نیوز: رحمت‌الله نبیل یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و رییس پیشین امنیت ملی کشور در واکنش به فهرست اشتراک کنندگان نشست قطر در صفحه فیسبوکش نوشته است:"درین تردیدی نیست که صلح پایدار به معنی واقعی آن، خواست همه مردم افغانستان است و باید برای رسیدن به صلح آبرومند تلاش صورت گیرد. مهم نیست که کیها به قطر می‌روند، مهم‌تر از آن اینست که اینها با کدام پیام به نمایندگی از سی میلیون شهروند داغدیده افغانستان در نشست دوحه قطر اشتراک می‌کنند!؟"

وی افزوده:"به لحاظ کیفی و تخنیکی به جای 250 تن فقط 25 تنی که حامل خواست و پیام مردم افغانستان در نشست دوحهٔ قطرباشند، اشتراک کنند و موضوعات به مراتب مهم و موردی را به بحث بگیرند. مواردی که مرتبط به آینده نظام و سرنوشت سی میلیون شهروند افغانستان باشد. اما حال که میبینیم، نشست قطر اگر با همین فهرست لشکرگونه اش باشد، نتیجه اش از همین حالا پیداست."

آقای نبیل در اخیر تاکید کرده:"سیاهی لشکر نیاید به کار...یکی مرد جنگی به از صد هزار."

این در حالی است که عطامحمد نور رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی نیز در صفحه فیسبوک خود نوشته است:"فهرست فرمايشى‌ای كه از طرف حكومت براى نشست قريب‌الوقوع قطر تهیه شده است را کاملا رد نموده و آن را یک فهرست حکومتی می‌خوانیم."

وی گفته است:"متاسفانه برخلاف توقعات و بدون درنظر گرفتن واقعیت‌های موجود سیاسی و اجتماعی در کشور، اکثریت آدم‌ها در این فهرست از میان مسوولان حکومتی و افرادی انتخاب شده‌اند که از هیچ قشر جامعه و پایگاه‌های مردمی نمایندگی کرده نمی‌توانند، توازن اجتماعی در نظر گرفته نشده ‌و مهم‌تر از همه، حضور پررنگ حوزه جهاد و مقاومت به‌عنوان یکی از طرف‌های مهم معادلات سیاسی در کشور کاملا نادیده گرفته شده است."

ارگ ریاست جمهوری، روز سه‌شنبه (27 حمل) فهرست اشتراک کنندگان نشست بین الافغانی قطر که قرار است به تاریخ 19 تا 21 اپریل برگزار شود را اعلام کرد.

در اعلامیه ارگ گفته شده که فهرست اشتراک کنندگان نشست دوحه از سوی احزاب سیاسی، شخصیت‌های مستقل سیاسی و سایر مراجع و ادارات معرفی شده‌اند.

بر بنیاد اعلامیه، این فهرست شامل نمایندگان احزاب سیاسی، شخصیت‌های سیاسی، بزرگان جهادی، خانواده‌های قربانیان، شورای عالی صلح، علما، شورای ملی، جامعه مدنی، زنان، جوانان، ژورنالیستان، مسئولین حکومتی و بزرگان قومی و متنفذین، می‌باشد.

لینک اصلی: http://afghannews.af/%D9%86%D8%A8%DB%8C%D9%84-%D9%86%D8%B4%D8%B3%D8%AA-%D9%82%D8%B7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D9%84%D8%B4%DA%A9%D8%B1%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%86%D8%AA%DB%8C%D8%AC%D9%87-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading