بازتاب نیوز

برگزاری بزرگترین انتخابات یک‌روزۀ جهان در اندونزی

٢٨ حمل ١٣٩٨ یورو نیوز

رای دهندگان اندونزی پس از شش ماه مبارزات انتخاباتی سرانجام روز چهارشنبه از ساعت ۷ بامداد در بزرگترین انتخابات یک‌روزه جهان شرکت کردند تا نمایندگان پارلمان و همچنین رئیس جمهور جدید خود را انتخاب کنند.

در اندونزی بیش از ۱۹۲ میلیون نفر از جمعیت ۲۶۰ میلیون نفری آن دارای شرایط لازم برای رای دادن هستند. این کشور با ۱۷ هزار جزیره، دارای سه منطقۀ زمانی است و بین شرقی‌ترین تا غربی‌ترین نقطۀ آن بیش از ۵ هزار کیلومتر فاصله است.

جوکو ویدودو، رئیس جمهوری این کشور که از سال ۲۰۱۴ میلادی قدرت را در دست دارد، امیدوار است از مسیر این انتخابات بتواند برای پنج سال دیگر به زمامداریش ادامه دهد.

رقیب اصلی این تاجر پیشین صنعت مبلمان که خود را «انسانی از جنس مردم» می‌خواند، پرابووو سوبیانتو، ژنرال پیشین ارتش است. آقای سوبیانتو دارای دیدگاههای ملی‌گرایانه افراطی، پیش از این در رقابتهای سال ۲۰۱۴ میلادی از جوکو ویدودو شکست خورده است.

آخرین نظرسنجی‌ها از پیروزی دوبارۀ جوکو ویدودو خبر داده‌اند با این وجود با توجه به رقابت تنگاتنگ میان دو نامزد اصلی و همچنین ارتباط نزدیک پرابووو سوبیانتو با نخبگان سیاسی سنتی این کشور، احتمال رسیدن به نتیجه‌ای متفاوت نیز وجود دارد.

چالش برانگیزترین موضوع این انتخابات، وضعیت اقتصادی اندونزی به شمار می‌رود. پس از آن موضوعات مرتبط با اسلام سیاسی در این کشور که دارای بیشتری جمعیت مسلمان در سراسر جهان است، بر انتخابات سایه افکنده بود.

نزدیک به ۳۵۰ هزار پلیس و نیروی نظامی در کنار ۱.۶ میلیون مامور پارلمانی در سراسر اندونزی امنیت این انتخابات را تامین می‌کنند.

رای گیری در ساعت ۱۳ به پایان می‌رسد و پس از آن «شمارش سریع» آراء آغاز خواهد شد و انتظار می‌رود تا قبل از پایان روز نتایج اولیه اعلام شود.

بیشتر بخوانید:

لینک اصلی: https://fa.euronews.com/2019/04/17/indonesia-presidential-legislative-biggest-single-day-election-joko-widodo-prabowo-subiant

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از یورو نیوز

آخرین خبر ها:

Loading