بازتاب نیوز

وزارت تحصیلات عالی: ۷۰۰ تن از استادان دانشگاه برای فراگیری مقطع‌های ماستری و دکتورا به خارج اعزام شده‌اند

٢٨ حمل ١٣٩٨ خبرنامه

مقام‌های وزارت تحصیلات عالی افغانستان ضمن تاکید بر ایجاد ۴۳ برنامه ماستری، ۳ برنامه دکتورا در دانشگاه‌های دولتی و هم‌چنان ایجاد ۳۳ برنامه ماستری در دانشگاه‌های خصوصی، ۷۰۰ تن از استادان و کارمندان را برای فراگیری تحصیل در مقطع ماستری و دکتورا به خارج از کشور فرستاده‌اند.

نجیب‌الله خواجه‌عمری، وزیر این وزارت امروز چهار شنبه (۲۸حمل) در کنفرانس خبری در کابل در مورد اصلاحات نظام آموزشی در دانشگاه‌ها گفت که «از مجموع ۱۶۵ رشته تحصیلی در برنامه ملی بازنگری و انکشاف نصاب تحصیلی، ۲۰ رشته بازنگری گردیده و ۷۰ تن از اساتید آموزش مسلکی نصاب‌سازی را در مالیزیا فرا گرفته‌اند.»

به گفته‌ی مقام‌های وزارت تحصیلات عالی افغانستان این وزارت روند ارزیابی ۴۵ موسسه تحصیلات عالی خصوصی طبی در مرکز و ولایات را به اتمام رسانده است.

افزودکه با تعدیل قانون تحصیلات عالی، مشکل ۲ هزار و۴۰۰ تن از استادان دارای رتبه پوهیالی مرفوع گردیده، و اولین سیستم آموزشی آنلاین  نیزآغاز به فعالیت کرده است.

خواجه عمری تاکید کرد وزارت تحصیلات عالی سیستم امتحان بورسیه‌ها را آنلاین ساخته و بهترین‌های کانکور سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ را به بورسیه چین فرستاده اند.

وزیر تحصیلات عالی افغانستان هم‌چنان اضافه کرد که ۱ هزار ۵۵۱ تن در مقاطع مختلف تحصیلی به ۴۱ کشور جهان اعزام شده‌اند.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/04/17/700-university-lecturers-have-been-sent-abroad-to-study-masters-degrees-and-doctoral-degrees/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading