بازتاب نیوز

چهره سیاسی دانمارکی «قرآن» را سمت مردم پرتاب کرد

٢٨ حمل ١٣٩٨ خبرگزاری افق

دست‌کم ۲۳ تن در کپنهاگ دانمارک در ارتباط با آشوب‌های همراه با خشونت در پی اقدام یک فعال سیاسی مخالف مسلمانان، بازداشت شدند.

به گزارش افق به نقل از یورو نیوز، راموس پالودن بنیانگذار حزب راست افراطی «هارد لاین» که مخالف مهاجران است، روز یکشنبه در یک منطقه مهاجرنشین، یک جلد قرآن را چندین بار به هوا پرتاب کرد و چند بار هم این کتاب «مقدس» مسلمانان را به سمت فردی که مقابل او قرار داشت انداخت.

او در ویدئویی که از این صحنه منتشر شد توسط پولیس اسکورت و در محوطه‌ای باز که دور تا دور آن حفاظ کشیده شده، منتقل می‌شود. در این محوطه، او قرآنی را که در دست داشت به هوا پرتاب می‌کند که به یکباره تعدادی به سمت او می‌دوند که در این حین پلیس وارد عمل می‌شود و این افراد را بازداشت می‌کند.

اما این ماجرا خاتمه پیدا نمی‌کند و در آن روز برخی اقدام به آتش زدن موترها و بایسکیل ها می‌کنند که منجر به بازداشت تعدادی توسط پولیس شد. پولیس دانمارک برای متفرق کردن معترضان همچنین از گاز اشک آور استفاده کرد.

لارس لوکه راسموسن نخست وزیر دانمارک اقدام آقای پالودن را «بی معنی» عنوان کرد. او در توئیتر نوشت: «من به‌شدت مخالف تحریکات بی‌معنی پالودن که هدفی جز کاشتن بذر تفرقه ندارد، هستم. با استدلال با او برخورد کنید نه با خشونت.»

لینک اصلی: https://ufuqnews.com/archives/109527

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading