بازتاب نیوز

شکست مرگبار طالبان مسلح در ولایات غزنی و فاریاب

٢٨ حمل ١٣٩٨ آژانس افغان خبر

وزارت دفاع ملی از تلفات طالبان مسلح در نقاط مختلف غزنی و شکست مرگبار آنان برای سومین بار در ولسوالی دولت آباد ولایت فاریاب خبر داه است.

به گزارش افغان نیوز: در اعلامیه وزارت دفاع ملی که امروز چهار شنبه(28، حمل) منتش شده، آمده است که در جریان عملیاتهای هوایی قوای ائتلاف حوالی ناوقت دیروز در قریه جات زیوج و منگور مرکز غزنى به شمول «سالار» سرگروپ طالبان، ۴ طالب تروریست کشته، ۱ تن زخمی، یک عراده موتر نوع داتسن و یک موتر نوع صرف از بین برده شد.

اعلامیه افزوده است که از ظهر دیروز تا ناوقت دیشب طی عملیات کوماندوها و قوای هوایی افغان در قریه جات لوارگه، سپیدار، هوتک و الخ ولسوالی گیلان، سرفراز ولسوالی آب بند، پارچه ولسوالی گیرو و مربوطات ولسوالی ناوه، ۱۶ طالب تروریست کشته، ۶ تن زخمی، یکعراده موتر نوع فولدر، یکعراده موترسایکل و مقدار از اسلحه طالبان نیز تخریب شده است.

وزارت دفاع در مورد ولایت فاریاب طی یک اعلامیه دیگر افزوده است که روز گذشته در چهار مرحله درگیری میان نیروهای امنیتی و تروریستان طالب رخ دادند که در پایان درگیری‌ها، ۱۱ تن تروریستان بشمول دو قوماندان کلیدی شان بنام های عمری و مولوی نعیم کشته و ۲۱ تن شان به شمول سه قوماندان کلیدی هریک: مولوی نجیب الله مشهور به ناصر مسئول قطعه سرخ طالبان برای ولسوالی دولت آباد، مولوی احسان الله مشهور به طوفان سرگروپ طالبان و مولوی طاهر، مسؤل نظامی قوش‌تیپه جوزجان که همراه با سربازانش به کمک تروریستان در دولت آباد آمده بود، شدیداً زخمی شده‌اند. اجساد مرده‌های شان هنوز در میدان نبرد باقی مانده است.

قابل ذکر است که براساس اعلامیه این وزارت؛ در این درگیری ها به نیروهای دوست آسیب نرسیده است.

این درحالی است که شورای امنیت سازمان ملل متحد گفته است که آغاز عملیات بهاری طالبان زیر نام «الفتح» هیچ دست‌آوردی جز افزایش درد و رنج غیرضروری برای مردم افغانستان ندارد.

لینک اصلی: http://afghannews.af/%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%B1%DA%AF%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B3%D9%84%D8%AD-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%BA%D8%B2%D9%86%DB%8C-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading