بازتاب نیوز

نامزدان برنده‌ خواهان افتتاح فوری پارلمان شدند

٢٨ حمل ١٣٩٨ خبرگزاری دید

شماری از نامزدان برنده در نتایج نهایی انتخابات پارلمانی کشور در کابل، با تاکید بر اعلام نتایج پارلمانی ولایات باقی‌مانده، از دولت خواستند که پارلمان جدید را در سریع‌ترین زمان ممکن افتتاح کند.

شماری از نامزدان برنده در نتایج نهایی انتخابات پارلمانی کشور در کابل، با تاکید بر اعلام نتایج پارلمانی ولایات باقی‌مانده، از دولت خواستند که پارلمان جدید را در سریع‌ترین زمان ممکن افتتاح کند.
به گزارش خبرگزاری دید، در قطع‌نامه‌ای که از سوی این نامزدان به نشر رسیده، آمده است که پارلمان به عنوان «مظهر اراده‌ مردم و یکی از قوای سه‌گانه‌ دولت افغانستان» می‌باشد که باید به‌منظور احترام به اراده‌ شهروندان کشور به کارش آغاز کند.
این نامزدان با اشاره به روند صلح، برگزاری لویه‌جرگه‌ مشورتی صلح و انتخابات ریاست‌ جمهوری تاکید کرده‌اند که وجود پارلمان، به عنوان نماینده‌ مردم ضروری می‌باشد.
آنان گفته‌اند که گرفتن تصمیم در مورد جنگ و صلح یکی از وظایف و صلاحیت‌های مشترک رییس‌ جمهور و پارلمان است و در نبود پارلمان، هرگونه تصمیم گیری پیرامون پروسه‌های کلان در سطح ملی مانند جنگ و صلح،‌ هیچ گونه مشروعیت ندارد.
در قطع‌نامه همچنان از کمیسیون‌های انتخاباتی خواسته شده است که نتایج انتخابات پارلمانی ولایت کابل، حوزه‌ کوچی‌ها و سایر ولایات باقی‌مانده را اعلام کنند.
این نامزدان از نهادهای ناظر انتخابات نیز خواسته‌اند که برای هرچه زودتر اعلام‌شدن نتایج انتخابات پارلمانی این حوزه‌ها، با کمیسیون‌های انتخاباتی همکاری کنند.
گفتنی است که کمیسیون مستقل انتخابات تاکنون توانسته است نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ۲۷ ولایت کشور و حوزه‌ انتخاباتی سِک‌ها را اعلام کند. نتایج نهایی انتخابات پارلمانی شش ولایت دیگر به شمول کابل و حوزه‌ کوچی‌ها تاهنوز اعلام نشده است.

کد خبر:

45792

لینک اصلی: https://www.didpress.com/%D9%86%D8%A7%D9%85%D8%B2%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF%D9%87%E2%80%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D8%AD-%D9%81%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%D8%B1/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری دید

آخرین خبر ها:

Loading