بازتاب نیوز

بیش از ۶۰۰ منزل مسکونی در نقاط مختلف کشور تخریب شده اند

٢٨ حمل ١٣٩٨ صدای افغان - آوا

حشمت بهادری؛ معاون سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث در رابطه با سیلاب های چند روز گذشته در کشور به خبرنگار آوا می گوید که ۱۷ ولایت کشور  متاثر از سیلاب های اخیر بوده اند که طی سه روز بارندگی و جاری شدن سیلاب در کشور ۵ تن کشته شده ولی امار دقیقی از مجروحین معلوم نیست.

به گفته ی وی در کابل یک تن کشته و در هرات ۴ تن کشته شده  اند.

اقای بهادری می گوید:در ولایت کابل ۱۲۵خانه مسکونی تخریب گردیده که امکان بالا رفتن این امار نیز می رود چرا که کار سروی کمک ها در ولایت کابل شروع شده و تیم جستجوی این اداره برای پیدا کردن متضررین دست به کار شده اند.

خیرمحمد باشنده ناحیه ششم ولایت کابل در رابطه با سیلاب ها در این ناحیه به خبرنگار آوا گفت در اثر سیلاب های اخیر در این ناحیه خسارات مالی زیادی به مردم وارد شده است.

او می گوید با این که مردم از اثر سیلاب ها خسارات زیادی دیده اند اما تا کنون از طرف دولت و هیچ ارگان دیگری برای شان کمک صورت نگرفته است.

به گفته وی در ناحیه ۵ و ۶ این ولایت در حدود ۲۰۰خانه مسکونی بطور قسمی و یا کاملا تخریب شده اند .

خیرمحمد می گوید این ناحیه در طول ۱۸ سال اخیر در خطر سیلاب بوده اما از طرف دولت و شهرداری تا کنون هیچ اقدامی در این زمینه نشده است.

همچنین علی خان باشنده دیگر این ناحیه نیز می گوید هیچ اقدامی تا حال صورت نگرفته و عده ای از مردم که خانه های شان تخریب شده اند اواره در خیابان های این ولایت به سر می برند.

او می گوید اب تمام خانه های شان را فرا گرفته و تنها حفاظ برای خانه های شان بوجی های خاک می باشد تا بلکه جلو خسارات بیشتر را بگیرد.

وی افزود خواست ما از دولت این است تا غاصبین زمین در این منطقه که این رود خانه را کوچک کرده را دستگیر و مجازات نمایند که این خود عامل خسارات سیلاب می باشد.

وی اظهار عامل دیگر کوچک شدن این رودخانه زیاد بودن مواد زباله بوده که از هر منطقه از شهر زباله های شان را در این منظقه اورده و با تمام شکایات مردم، شهرداری تاکنون هیچ اقدامی نکرده است.

رییس جمهور روز گذشته در بازدید از مناطق سیل زده گفت که حریم دریای کابل کوچک شده است و خطرات سیلاب‌ها نیز افزایش یافته است.

او تأکید کرد که ترتیبات به منظور انسداد سیلاب‌ها گرفته می‌شود در همین حال برخی از باشندگان غرب کابل می گوید حکومت باید به مناطق سیل زده توجه ویژه داشته باشد.

 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/news/183519/%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%DB%B6%DB%B0%DB%B0-%D9%85%D9%86%D8%B2%D9%84-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%88%D9%86%DB%8C-%D9%86%D9%82%D8%A7%D8%B7-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AA%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%A8-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading