بازتاب نیوز

ایجاد 76 واحد کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی افغانستان

٢٨ حمل ١٣٩٨ خبرگزاری فارس

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، وزیر تحصیلات عالی افغانستان در نشست «حسابدهی حکومت به ملت» گفت: از مجموع ۱۶۵ رشته تحصیلی در برنامه ملی بازنگری و توسعه واحدهای آموزشس ۲۰ رشته بازنگری شده و ۷۰ تن از اساتید آموزش واحدسازی را در مالزی فرا گرفته‌اند.

«نجیب الله خواجه عمری»، وزیر تحصیلات عالی افغانستان امروز چهارشنبه در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت افزود: با تعدیل قانون تحصیلات عالی مشکل ۲۴۰۰ تن از اساتید دارای رتبه دانشیاری مرفوع شده، ۱۵ سند تقنینی مورد تعدیل و بازنگری قرار گرفته و اولین سیستم آموزشی آنلاین آغاز به فعالیت کرده است.

وی از ایجاد ۴۳ برنامه کارشناسی ارشد و۳ برنامه دکتری در دانشگاه‌های دولتی و۳۳ برنامه کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های خصوصی و اعزام 700 تن از اساتید و کارمندان برای شرکت در برنامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری در خارج از افغانستان را از دستاوردهای عمده این وزارت در سال مالی ۱۳۹۷ عنوان کرد.

وزارت تحصیلات عالی افغانستان با ایجاد سیستم‌های جدید در روند توزیع و امتحان بورسیه‌ها، شفافیت کامل را تامین کرده، امتحان بورسیه ها را آنلاین ساخته، بهترین‌های کنکور سال‌های ۱۳۹۶ و۱۳۹۷ را به بورسیه چین فرستاده و۱۵۵۱ تن را در مقاطع مختلف به ۴۱ کشور جهان به بورسیه‌های تحصیلی اعزام کرده است.

وزیر تحصیلات عالی افغانستان گفت: به‌دلیل اجرای شاخص‌های حکومتداری خوب در این وزارت، اجرای تضمین کیفیت و استانداردسازی نهادهای تحصیلات عالی دولتی و خصوصی، کسب ظرفیت تدارکاتی از اداره ملی تدارکات، تفویض صلاحیت استقلالیت مالی به 8 دانشگاه  و مصرف ۹۲ درصد بودجه از دستاوردهای دیگر این وزارت در سال مالی ۱۳۹۷ است.

در سال۱۳۹۷ تعداد ۴۸ نهاد تحصیلی دولتی و خصوصی شامل مراحل مختلف استانداردسازی شد که از آن جمله ۵ نهاد تحصیلی دولتی و خصوصی معتبر شد،۱۷۵ نهاد تحصیلی دولتی و خصوصی از ابعاد مختلف مورد بررسی همه جانبه قرار گرفت، روند ارزیابی۴۵ موسسه تحصیلات عالی خصوصی پزشکی در مرکز و ولایات به اتمام رسید و برای ۱۶ نهاد تحصیلی خصوصی ۱۸۸۲۱ دیپلم توزیع شده است.

وزارت تحصیلات عالی افغانستان در سال ۱۳۹۸ تلاش جدی می‌کند تا در بخش‌های مختلف، خدمات اساسی را برای جامعه آکادمیک افغانستان ارائه و موفق به دستاوردهای بزرگ در عرصه‌های مختلف برای تقویت نظام تحصیلی این کشور شود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

BotDetect CAPTCHA ASP.NET Form Validation 

ارسال

لطفا پیام خود را وارد نمایید.

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.

لطفا کد اعتبارسنجی را صحیح وارد نمایید.

مشکلی پیش آمده است. لطفا دوباره تلاش نمایید.

×

لینک اصلی: http://af.farsnews.com/social/news/13980128001007

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading