بازتاب نیوز

داودزی: جرگه مشورتی صلح بدون تاخیر برگزار می شود

١ ثور ١٣٩٨ خبرنامه

عمر داودزی رییس دبیرخانه شورای عالی صلح می گوید جرگه مشورتی صلح در زمان تعیین شده آن در ۹ ثور برگزار می شود و تاخیر در آن وجود نخواهد داشت.

آقای داودزی امروز یک شنبه (۱ثور) در کنفرانس خبری در کابل صحبت می کرد گفت که جرگه ها در افغانستان شبیه به همه پرسی در سایر کشورها است.

داودزی با بیان این که تعداد کل نمایندگان جرگه صلح تقریبا ۳۰۰۰ نفر خواهد بود افزود این بزرگترین جرگه در تاریخ افغانستان خواهد بود.

آقای داودزی تاکید کرد”ما از طالبان می خواهیم تا توصیه هایی را که در لویه جرگه داده می شود، قبول کنند.”

او اطمینان داد که “در حال مذاکره با کسانی هستیم که لوی جرگه را تحریم کرده اند و ممکن است نواقص در ارائه اطلاعات در مورد این نشست داشته باشیم.”

در همین حال آقای داودزی در باره نشست قطر گفت که دولت افغانستان فهرستی از جانب قطر که در آن هیأتی از افغانستان در نشست دوحه حضور خواهد داشت را دریافت کرده است. او تاکید کرد که فهرست دریافت شده متفاوت از فهرست دولت افغانستان بود به این جهت سیاسیون و رهبران افغان آن را رد کرده و این نشست تا زمان نامشخصی به تعویق افتاده است.

رییس دبیرخانه شورای عالی صلح اضافه کرد که دولت افغانستان علاقمند نشست هایی مانند نشست برنامه ریزی شده  قطر است و دولت آماده است تا در چنین جلساتی در کشورهای دیگر نیز شرکت کند. او گفت که هیچ فرصتی برای صلح نباید بدون استفاده رد شود.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/04/21/peace-consultative-jirga-is-held-without-delay/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading