بازتاب نیوز

اگر کرونا را جدی نگیریم ما را جدی خواهد گرفت؟

١٩ ساعت پاسبانان پاسبانان

آیا فاجعه‌ی بزرگ در راه است؟ یا این که بحث گسترش کرونا در کشور بخشی از تبلیغات جدی حکومت افغانستان؟ ویروس کرونا یا کووید-19 یکی از بیماری های خطرناک به شمار می رود که به فاجعه ی بزرگ در برابر جهان مبدل شده است و تا اکنون در پیشرفته ترین کشورهای جهان جان هزاران تن … Continue reading اگر کرونا را جدی نگیریم ما را جدی خواهد گرفت؟ The post اگر کرونا را جدی نگیریم ما را جدی خواهد گرفت؟ appeared first on Pasbanan.

اعتراض نبیل بر تویت خلیلزاد!

٢٠ ساعت پاسبانان پاسبانان

رحمت الله نبیل آجندای تشکیل شده از سوی حکومت را برای مزاکره با گروه طالبان درست نمی داند. رحمت الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی، و نامزد ریاست جمهوری افغانستان، در رابطه به فهرست تشکیل شده از سوی حکومت وحدت ملی کشور برای گفت و گو با گروه طالبان، در صفحه تویتر خود از آقای … Continue reading اعتراض نبیل بر تویت خلیلزاد! The post اعتراض نبیل بر تویت خلیلزاد! appeared first on Pasbanan.

کشته و زخمی شدن 12 طالب مسلح در فاریاب

٢١ ساعت پاسبانان پاسبانان

مقام های امنیتی ولایت فاریاب از کشته و زخمی شدن 12 جنگجوی طالب در ولسوالی غورماچ این ولایت خبر میدهند. وزارت دفاع ملی با پخش خبرنامه یی میگوید، نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، حمله طالبان بر بخش های از ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب را دفع کرده اند که در نتیجه ی این عملیات 4 طالب … Continue reading کشته و زخمی شدن 12 طالب مسلح در فاریاب The post کشته و زخمی شدن 12 طالب مسلح در فاریاب appeared first on Pasbanan.

بیرون شدن شهر ووهان چین از قرنطینه

٢١ ساعت پاسبانان پاسبانان

شهروندان چین پس از دو ماه اجازه یافتند که دوباره به شهر ووهان مرکز شیوع ویروس کرونا برگردند. بر بنیاد گزارش ها قطارهای که روز شنبه وارد شهر ووهان شدند، همه چوکی های آن به طور کامل خریداری شده بود.مقام های چینی میگویند: «در حال حاضر مردم تنها میتوانند به ووهان وارد شوند اما هنوز … Continue reading بیرون شدن شهر ووهان چین از قرنطینه The post بیرون شدن شهر ووهان چین از قرنطینه appeared first on Pasbanan.

ثبت 14 رویداد مثبت کوید 19 در کشور

٢١ ساعت پاسبانان پاسبانان

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه گفته که در ۲۴ ساعت پسین، ۴۸ مورد مشکوک به ویروس کرونا در آزمایشگاه ولایت هرات آزمایش گردید که از این میان چهارده مورد آن مثبت گزارش شده است. به گفته ی آقای مایار:«۱۱ مورد تازه در هرات و سه مورد دیگر در ولایت فراه به ثبت رسیده است … Continue reading ثبت 14 رویداد مثبت کوید 19 در کشور The post ثبت 14 رویداد مثبت کوید 19 در کشور appeared first on Pasbanan.

نادارای زود تر از کرونا شهروندان افغانستان را زمین گیر می سازد

٢٢ ساعت پاسبانان پاسبانان

ویروس کرونا، برای نخستین بار در دسمبر 2019 شناسایی شد که شهر ووهان چین خواستگاه و مکان شیوع آن شناسایی شد. همزمان با شیوع این ویروس کُشنده سازمان جهانی بهداشت این ویروس را “فراگیر و فرامرزها” خواند. علایم مبتلا شدن به این بیماری؛ تب، سردردی، سرفه خشک، نفس تنگی، درد عضلات و خستگی عنوان شده … Continue reading نادارای زود تر از کرونا شهروندان افغانستان را زمین گیر می سازد The post نادارای زود تر از کرونا شهروندان افغانستان را زمین گیر می سازد appeared first on Pasbanan.

خبرتازه: کابل به دلیل شیوع بیماری کوید-19 برای 3 هفته قرنطینه شد

١ روز پاسبانان پاسبانان

بر بنیاد گزارش ها، مقام های صحت عامه ی کشور امروز در نشست خبریی اعلام کرده اند که سر از فردا تمامی اداره های دولتی در کابل برای مدت سه هفته قرنطینه می شود. گزارش ها می رساند که در حال حاضر این تدابیر بخاطر جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا در پایتخت کشور در … Continue reading خبرتازه: کابل به دلیل شیوع بیماری کوید-19 برای 3 هفته قرنطینه شد The post خبرتازه: کابل به دلیل شیوع بیماری کوید-19 برای 3 هفته قرنطینه شد appeared first on Pasbanan.

طالبان: گروه مبارزه با کرونا را ایجاد کردیم

١ روز پاسبانان پاسبانان

همزمان با افزایش شیوع بیماری ویروس کرونا در افغانستان و مبتلا شدن 94 تن به این ویروس خطرناک، اکنون گروه طالبان با پخش نامه یی نگاشته اند که این گروه، برای جلوگیری از شیوع این بیماری در مناطق تحت حاکمیت شان، گروه مبارزه با کوید-19 را ایجاد کرده اند. در خبرنامه ی گروه طالبان آمده … Continue reading طالبان: گروه مبارزه با کرونا را ایجاد کردیم The post طالبان: گروه مبارزه با کرونا را ایجاد کردیم appeared first on Pasbanan.

خبر تازه: کابل بخاطر شیوع کرونا قرنطینه شد

١ روز پاسبانان پاسبانان

پس از افزایش واقعات ابتلا به ویروس کوید-19 در کشور، اکنون حکومت در نظر دارد تا کابل را نیز قرنطینه کند. بر بنیاد گزارش ها هرات چند روز پیش به دستور رییس جمهوری افغانستان قرنطینه شد، اما هنوز هم شهروندان کشور در برابر این بیماری سهل انگاری میکنند و هرگز این بیماری را جدی نمی … Continue reading خبر تازه: کابل بخاطر شیوع کرونا قرنطینه شد The post خبر تازه: کابل بخاطر شیوع کرونا قرنطینه شد appeared first on Pasbanan.

دیدار و همدردی مشاور امنیت ملی و رییس پارلمان از سکهای کشور

٧ حمل ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

حمدالله محب مشاور امنیت ملی و میر رحمان رحمانی رییس پارلمان کشور برای همدردی با مردمان سک کشور به دیدار آنها رفتند و غم شریکی کردند. آقای محب ضمن غم شریکی با اهل هنود به آنها وعده سپرد که عاملین این حمله تروریستی را شناسایی و مجازات خواهند شد. از سوی دیگر حکومت پاکستان حمله … Continue reading دیدار و همدردی مشاور امنیت ملی و رییس پارلمان از سکهای کشور The post دیدار و همدردی مشاور امنیت ملی و رییس پارلمان از سکهای کشور appeared first on Pasbanan.

مهاجم که بالای نمازگذاران در زیلاند جدید تیراندازی کرده بود به جرم خود اعتراف کرد

٧ حمل ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

یک سال قبل در همین تاریخ یک مرد 29 ساله آسترلیایی بنام (برینتون ترنت) در زیلاند جدید در دو مسجد جداگانه بالای مسلمانان که در هنگام نماز بودند تیراندازی کرد و بیش از 50 نمازگذار را به قتل رساند. این مرد آسترلیایی که در دادستانی حاضر شد به دادستان آن کشور گفت که وی 51 … Continue reading مهاجم که بالای نمازگذاران در زیلاند جدید تیراندازی کرده بود به جرم خود اعتراف کرد The post مهاجم که بالای نمازگذاران در زیلاند جدید تیراندازی کرده بود به جرم خود اعتراف کرد appeared first on Pasbanan.

روند آزاد سازی زندانیان طالب ازهفته آینده آغاز میشود

٧ حمل ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان در صفحه تیویترش نگاشته است دومین ملاقات تخنیکی میان حکومت و طالبان باز هم از طریق ویدیو کنفرانس صورت گرفته است وهر دو طرف توافق نمودند اند که رهایی زندانیان از سوی هر دو جانب از (سه شنبه 12 حمل) هفته آینده آغاز شود. همچنان سهیل … Continue reading روند آزاد سازی زندانیان طالب ازهفته آینده آغاز میشود The post روند آزاد سازی زندانیان طالب ازهفته آینده آغاز میشود appeared first on Pasbanan.

قاچاقبری که هشت کیلوگرام مواد مخدر را به هرات انتقال می داد بازداشت شد

٧ حمل ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

مقامات فرماندهی ولایت هرات از بازداشت یک قاچاقبر همراه با هشت کیلوگرام مواد مخدر در این ولایت خبر میدهند. وزارت داخله کشور با پخش خبرنامه یی گفته است، منسوبین پولیس مبارزه با مواد مخدر هرات در پی راه ندازی عملیات هدفمند یک قاچاقبر مواد مخدر را از مربوطات ولسوالی گذره این ولایت بازداشت کرده اند. … Continue reading قاچاقبری که هشت کیلوگرام مواد مخدر را به هرات انتقال می داد بازداشت شد The post قاچاقبری که هشت کیلوگرام مواد مخدر را به هرات انتقال می داد بازداشت شد appeared first on Pasbanan.

کشف یک موتر مملو از مواد انفجاری توسط نیروهای امنیتی درغزنی

٧ حمل ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

مسئولین امنیتی ولایت غزنی ازکشف یک موتر مملو از مواد انفجاری در ولسوالی ده یک این ولایت با هماهنگی مشترک نیروهای دولتی امنیت ملی و ارتش با راه اندازی یک عملیات در این ولایت خبر میدهند. احمد خان سیرت آمر مطبوعات فرماندهی پولیس غزنی میگوید یک عراده موتر نوع (مازدا) که در آن به مقدار … Continue reading کشف یک موتر مملو از مواد انفجاری توسط نیروهای امنیتی درغزنی The post کشف یک موتر مملو از مواد انفجاری توسط نیروهای امنیتی درغزنی appeared first on Pasbanan.

بازداشت گروه دزدان مسلح در پروان

٤ حمل ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

مقام های وزارت امور داخله ی کشور، از بازداشت گروه چهار نفری دزدان مسلح حرفه‏یی، که با استفاده از یونیوفرم نظامی در شاهراه کابل-بغلان دست به دزدی های مسلحانه میزدند  خبر داده است؛ وزارت امور داخله ی کشور گفته است که این افراد در پروان بازداشت شده اند. بر بنیاد خبرنامه ی این وزارت: «نیروهای … Continue reading بازداشت گروه دزدان مسلح در پروان The post بازداشت گروه دزدان مسلح در پروان appeared first on Pasbanan.

رحیمی: هرات به گونه ی کامل باید قرنطین شود

٤ حمل ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

والی هرات در تماس ویدیویی با رییس جمهوری کشور از وی خواسته است تا وضعیت اضطرار در شهر هرات اعلام گردد و در کنار آن این ولایت به ګونه ی کامل قرنطین شود. عبدالقیوم رحیمی والی هرات گفته است: «حالت اضطرار و قرنطینه در شهر هرات را بررسی کردیم و توافق شد که در وضعیت … Continue reading رحیمی: هرات به گونه ی کامل باید قرنطین شود The post رحیمی: هرات به گونه ی کامل باید قرنطین شود appeared first on Pasbanan.

انفجار موتر مملو از مواد منفجره در ولایت پروان

٣ حمل ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

مسئولان امنیتی ولایت پروان از انفجار موتر مملو از مواد منفجره در مربوطات ولسوالی بگرام این ولایت خبر میدهند. محمد محفوظ ولی زاده، فرمانده پولیس پروان با تائید این خبر به رسانه ها می گوید که این رویداد حوالی ساعت هفت و نیم شام امروز (شنبه، ۲حمل) در نزدیک یک پاسگاه بازرسی پولیس در روستای … Continue reading انفجار موتر مملو از مواد منفجره در ولایت پروان The post انفجار موتر مملو از مواد منفجره در ولایت پروان appeared first on Pasbanan.

ثبت 10 رویداد مثبت تازه ویروس کرونا در افغانستان

٣ حمل ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

وزارت صحت عامه‌ی کشور از ثبت ده رویدادی مثبت دیگر ویروس کرونا مشمول دو دیپلومات خارجی در کشور خبر می دهد. فیروز الدین فیروز، سخنگوی وزارت صحت با تایید این رویداد به رسانه ها گفت که دو دیپلومات خارجی از دو کشور مشمول ده تن دیگر که آزمایش کرونا را داده بودند نتایج آنها مثبت … Continue reading ثبت 10 رویداد مثبت تازه ویروس کرونا در افغانستان The post ثبت 10 رویداد مثبت تازه ویروس کرونا در افغانستان appeared first on Pasbanan.