بازتاب نیوز

نهایی شدن فیصله لویه جرگه افغانستان با قطعی شدن آزادی 400 زندانی طالب

١٤ ساعت پاسبانان پاسبانان

افغانستان به تاریخ (17 اسد) شاهد برگذاری چهارمین لویه جرگه مشورتی  با اشتراک 3200 تن به شمول بانوان از 34 ولایت کشور دایر گردید این جرگه سه روزه به منظور رهایی 400 زندانی طالب از قید حکومت دایر گردیده بود که موافقانه به پایان رسید. این جرگه در روز سوم با قطعنامه 25 ماده به … Continue reading نهایی شدن فیصله لویه جرگه افغانستان با قطعی شدن آزادی 400 زندانی طالب The post نهایی شدن فیصله لویه جرگه افغانستان با قطعی شدن آزادی 400 زندانی طالب appeared first on Pasbanan.

تا اکنون قطعنامه ی جرگه ی مشورتی صلح نهایی نشده است

١٩ ساعت پاسبانان پاسبانان

واکنش جرگه ی مشورتی صلح در پیوند به نشر مدارک دروغین منحیث قطعنامه ی جرگه ی مشورتی صلح. اعضای برگزار کننده ی جرگه ی مشورتی صلح می گویند که تا اکنون اعضای جرگه قطعنامه ی نهایی شان را در پیوند به آزادی 400 زندانی طالب از زندان های کشور نهایی نکرده اند. حیات الله غزنوی، … Continue reading تا اکنون قطعنامه ی جرگه ی مشورتی صلح نهایی نشده است The post تا اکنون قطعنامه ی جرگه ی مشورتی صلح نهایی نشده است appeared first on Pasbanan.

حمله ی مرگبار طالبان در غزنی عقب زده شد

١ روز پاسبانان پاسبانان

حمله ی مرگبار طالبان بر مرکز محافظت عامه ی غزنی عقب زده شد. وزارت داخله ی افغانستان می گوید که تا طالبان در نخست حمله ی موتر بم را انجام دادند و سپس میخواستند حمله ی گروهی را بر این مرکز انجام دهند که این واکنش طالبان عقب زده شد. وزارت امور داخله کشور با … Continue reading حمله ی مرگبار طالبان در غزنی عقب زده شد The post حمله ی مرگبار طالبان در غزنی عقب زده شد appeared first on Pasbanan.

آب چای جوش و سماوار را هرگز دوبار نجوشانید

١ روز پاسبانان پاسبانان

بربنیاد تحقیقات و بررسی ‌ها نشان داده شده است که جوشیدن آب بیش از یکبار بسیار نادرست و تهدیدی برای سلامت افراد است. در واقع وقتی آبی را بیشتر از یک مرتبه بجوشانید تغییراتی در سطح اکسیژن آن به وجود می ‌آید که بسیار خطرناک است و سبب رسوب و تجمع مواد شیمیایی بسیار خطرناکی … Continue reading آب چای جوش و سماوار را هرگز دوبار نجوشانید The post آب چای جوش و سماوار را هرگز دوبار نجوشانید appeared first on Pasbanan.

انفجار در سومالی 8 کشته و 14 زخمی بر جای گذاشت

١ روز پاسبانان پاسبانان

مقام های امنیتی کشور سومالی از انفجار در پایتخت سومالی (میگادوشو) خبر می دهد. شاهدان عینی این رویداد به رسانه های آن کشور می گویند که یک موتر مملو از مواد منفجره در نزدیکی یک قرار گاه نظامی نزدیک به استدیوم ورزشی منفجر کرد که از اثر این انفجار هشت کشته و 14 تن دیگر … Continue reading انفجار در سومالی 8 کشته و 14 زخمی بر جای گذاشت The post انفجار در سومالی 8 کشته و 14 زخمی بر جای گذاشت appeared first on Pasbanan.

چرا در جامعه‌ی ما بیش‌تر به سن‌وسال افراد ارج گذاشته می‌شود تا ظرفیت و دانش آنان؟

١ روز پاسبانان پاسبانان


به قول یکی از اصحابان پیامبر اسلام انسان در هژده‌سالگی به کمال رسیده است، یعنی فردی که هژده‌سال دارد، تمام کمال را دریافت کرده است و اما دلیل کم‌توجهی و بی‌باوری حکومت و نهادهای معتبر کشور ما به جوانان در چیست؟ اعتماد و ارزش‌گذاری به سن‌وسال بلند افراد، نسبت به ظرفیت و استعداد آنان، چی … Continue reading چرا در جامعه‌ی ما بیش‌تر به سن‌وسال افراد ارج گذاشته می‌شود تا ظرفیت و دانش آنان؟ The post چرا در جامعه‌ی ما بیش‌تر به سن‌وسال افراد ارج گذاشته می‌شود تا ظرفیت و دانش آنان؟ appeared first on Pasbanan.

انفجار ماین در ولایت غزنی یک کشته و یک زخمی  بر جا گذاشت

١ روز پاسبانان پاسبانان

مسوولان محلی ولایت غزنی از جان باختن یک نظامی و زخمی شدن یک تن دیگر از اثر انفجار ماین در این ولایت خبر میدهند. وحید الله جمعه زاده سخنگوی والی ولایت غزنی به رسانه های کشور می گوید که این ماین امروز شنبه (18 اسد) در یکی از کمر بند های امنیتی در این ولایت انفجار … Continue reading انفجار ماین در ولایت غزنی یک کشته و یک زخمی  بر جا گذاشت The post انفجار ماین در ولایت غزنی یک کشته و یک زخمی  بر جا گذاشت appeared first on Pasbanan.

عبدالله: هیچ فردی حق ندارد کسی را بخاطر آزادی بیان لت و کوب کند

١ روز پاسبانان پاسبانان

داکتر عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی در روز دوم لویه جرگه مشورتی ضمن اعلام ختم فیصله های نهایی کمیته های پنجاه گانه در مورد رهایی 400 زندانی طالب از زندان های حکومت، همچنان تاکید کرد که هیچ فردی حق ندارد کسی را بخاطر بلند کردن صدایش بخاطر آزادی بیان لت و کوب کند. … Continue reading عبدالله: هیچ فردی حق ندارد کسی را بخاطر آزادی بیان لت و کوب کند The post عبدالله: هیچ فردی حق ندارد کسی را بخاطر آزادی بیان لت و کوب کند appeared first on Pasbanan.

پیشنهادات روسای کمیته های لویه جرگه برای حکومت

١ روز پاسبانان پاسبانان

پس از دو روز گفتگو ها در لویه جرگه مشورتی صلح شورای عالی مصالحه ملی امروز از پایان کار کمیته ها خبر داد. داکتر عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی امروز در تالار لویه جرگه مشورتی صلح از ختم کار پنجاه کمیته خبر داد و گفت که تمامی روسای کمیته ها نظر ها و … Continue reading پیشنهادات روسای کمیته های لویه جرگه برای حکومت The post پیشنهادات روسای کمیته های لویه جرگه برای حکومت appeared first on Pasbanan.

عبدالله: سرنوشت 400 زندانی طالب فردا مشخص می شود

١ روز پاسبانان پاسبانان

داکتر عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی امروز در نشست خبری حاضر شد و از نتایج نهایی کار کمیته ها خبر داد و گفت که فردا سرنوشت 400 زندانی طالب مشخص می گردد. روسای کمیته های پنجاه گانه امروز پیشنهادات شان را برای رییس شورای عالی مصالحه سپردند و فردا اعلام خواهد شد که … Continue reading عبدالله: سرنوشت 400 زندانی طالب فردا مشخص می شود The post عبدالله: سرنوشت 400 زندانی طالب فردا مشخص می شود appeared first on Pasbanan.

رسول سیاف: مردانگی در قطع جنگ و خونریزی است

١٧ اسد ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

در نخستین روز لویه جرگه مشورتی برای رهایی 400 زندانی طالب، عبدالرسول سیاف از فرماندهای پیشین جهادی و رییس پیشین لویه جرگه ی مشورتی گفته است:« دیوانه هم میتواند خون بریزد مرد شخصی است که خونریزی را متوقف سازد وتقاضایم از این جرگه این است که کوشش کنید مشوره های بدهید که راه را برای … Continue reading رسول سیاف: مردانگی در قطع جنگ و خونریزی است The post رسول سیاف: مردانگی در قطع جنگ و خونریزی است appeared first on Pasbanan.

پشتیبانی امریکا از برگزاری جرگه مشورتی صلح

١٧ اسد ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

  سفارت امریکا در افغانستان با ستایش از برگزاری نشست مشورتی برای رهایی جنگجویان طالب از زندان های افغانستان گفته است که حکومت و طالبان باید به زودترین فرصت به خشونت ها پایان داده و گفت و گوهای میان افغانان را از سر بگیرند. سفارت امریکا در کابل از شرکت کنندگان لویه جرگه خواسته است … Continue reading پشتیبانی امریکا از برگزاری جرگه مشورتی صلح The post پشتیبانی امریکا از برگزاری جرگه مشورتی صلح appeared first on Pasbanan.

غنی: طالبان آتش بس خواهند کرد، اگر زندانیان شان رها گردد

١٧ اسد ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

رییس جمهور غنی همزمان با گشایش رسمی لویه جرگه عنعنوی صلح تأکید میکند که اگر 400 زندانی طالبان از زندان های افغانستان آزاد شوند، طالبان تعهد سپرده اند که سه روز پس از پایان لویه جرگه گفت و گوهای میان افغانان را آغاز میکنند و در کنار آن آتش بس خواهند کرد. آقای غنی میگوید: … Continue reading غنی: طالبان آتش بس خواهند کرد، اگر زندانیان شان رها گردد The post غنی: طالبان آتش بس خواهند کرد، اگر زندانیان شان رها گردد appeared first on Pasbanan.

حاشیه های لویه جرګه ی مشورتی برای رهایی 400 زندانی طالبان

١٧ اسد ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

کابل امروز گواه برگزاری 21 لویه جرگه ی مشورتی بود و هدف این نشست بحث و دریافت دیدگاه نماینده گان مردم افغانستان در پیوند به رهایی 400 زندانی طالبان گفته شد. اما در آغازین ساعت های صبح تمامی جاده های منتهی شده به سوی خیمه لویه جرگه از سوی نیروهای امنیتی بسته شده بود. سر … Continue reading حاشیه های لویه جرګه ی مشورتی برای رهایی 400 زندانی طالبان The post حاشیه های لویه جرګه ی مشورتی برای رهایی 400 زندانی طالبان appeared first on Pasbanan.

عبدالله: مرگ و زنده گی شهروندان افغانستان به تصمیم جرگه گره خورده

١٧ اسد ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

در نخستین روز لویه جرگه مشورتی برای رهایی 400 زندانی طالب، عبدالله عبدالله رییس شورای مصالحه ملی گفته است:« جرگه و گرفتن مشوره از نماینده های مردم بسیار ضروری بود.وقتی انتخاب بین ادامه جنگ و رسیدن به صلح باشد ، باید مردم افغانستان تصمیم و دیدگاه های شان را شریک سازند، ما نیز این کار … Continue reading عبدالله: مرگ و زنده گی شهروندان افغانستان به تصمیم جرگه گره خورده The post عبدالله: مرگ و زنده گی شهروندان افغانستان به تصمیم جرگه گره خورده appeared first on Pasbanan.

ستانکزی: از شهروندان کابل بابت بندش جاده ها معذرت می خواهیم

١٧ اسد ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

معصوم ستانکزی، رییس کمیسیون برگزاری جرگه ی عنعنوی صلح برای رهایی 400 زندانی طالب از زندان های افغانستان می گوید که از شهریان کابل پوزش می خواهیم. آقای ستانکزی گفت: «شهروندان کابل در این روزها اذیت شدند و ما قلبن از آنان پوزش می خواهیم، کابلیان باید بدانند که برای پایان چهار دهه نبرد، نیاز … Continue reading ستانکزی: از شهروندان کابل بابت بندش جاده ها معذرت می خواهیم The post ستانکزی: از شهروندان کابل بابت بندش جاده ها معذرت می خواهیم appeared first on Pasbanan.