بازتاب نیوز

واکنش تُند جوانان شیرین تگاب تگاب ولایت فاریاب در برابر علمای دین

٣١ ثور ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

شماری از جوانان در ولسوالی شیرین تگاب ولایت فاریاب تظاهرات را علیه علمای دین این ولایت به راه اندختند. این جوانان با نشر پیامی گفته اند که علمای دینی چرا در برابر خشونت های اخیر طالبان در این ولایت خاموش هستند و صدا بلند نمی کنند. این جوانان می گویند که در حمله گروه طالبان … Continue reading واکنش تُند جوانان شیرین تگاب تگاب ولایت فاریاب در برابر علمای دین The post واکنش تُند جوانان شیرین تگاب تگاب ولایت فاریاب در برابر علمای دین appeared first on Pasbanan.

منابع: حمله بر نمازگزاران مسجد در پروان کار داعش بود

٣١ ثور ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

شب گذشته شماری از نمازگزاران در ولایت پروان مصروف خواندن نماز و افطار بودند که چندین افراد مسلح وارد این مسجد شدند و بالای این نمازگزاران تیر اندازی کردند. عبدالواسع رحیمی، آمر امنیت ولایت پروان از کشته شدن 8 تن و زخمی گردیدن 7 تن خبر می دهد. اکنون یک منبع که نمی خواهد نامش … Continue reading منابع: حمله بر نمازگزاران مسجد در پروان کار داعش بود The post منابع: حمله بر نمازگزاران مسجد در پروان کار داعش بود appeared first on Pasbanan.

تلفات سنگین گروه طالبان در ولایت کندز: 50 کشته و 60 زخمی

٣١ ثور ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

وزارت دفاع ملی کشور از راه اندازی چندین عملیات بزرگ بالای گروه طالبان در ولایت کندز خبر می دهد. این وزارت با نشر خبرنامه ی نگاشته است که از روز گذشته (سه شنبه/30 ثور) حمله های شدید بالای این گروه جریان دارد و تا اکنون تلفات سنگین را بر این گروه وارد کرده اند که … Continue reading تلفات سنگین گروه طالبان در ولایت کندز: 50 کشته و 60 زخمی The post تلفات سنگین گروه طالبان در ولایت کندز: 50 کشته و 60 زخمی appeared first on Pasbanan.

کشته و زخمی شدن 44 هراس افگن طالب در دو ولایت کشور

٣١ ثور ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

مسؤولان امنیتی در شمال کشور از کشته شدن 19 هراس افگن طالب و زخم برداشتن 25 تن دیگر آنان در نتیجه پنج عملیات نیروهای امنیتی در مربوطات ولایت های جوزجان و بلخ خبر میدهند. قول اردوی 209 شاهین با نشر خبرنامه یی نگاشته است: «از اثر پنج عملیات نیروهای امنیتی در ولسوالی(منگجک و مردیان ولایت … Continue reading کشته و زخمی شدن 44 هراس افگن طالب در دو ولایت کشور The post کشته و زخمی شدن 44 هراس افگن طالب در دو ولایت کشور appeared first on Pasbanan.

کشته شدن ۵ هراس افگن طالب در ولسوالی گیلان غزنی

٣١ ثور ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

مسئولین محلی غزنی میگویند : از اثر کمین نیروهای مشترک پولیس ملی و محلی و خیزیش مردمی بر بنیاد حالت تعرضی در قریه جات واره و بختیار ولسوالی گیلان افراز گردیده بود و در قریه جات متذکره با هراس افگنان درگیری صورت گرفته که به طالبان ضربات کوبنده را وارد کردند . احمد خان سیرت … Continue reading کشته شدن ۵ هراس افگن طالب در ولسوالی گیلان غزنی The post کشته شدن ۵ هراس افگن طالب در ولسوالی گیلان غزنی appeared first on Pasbanan.

چرا دولت افغانستان طالبان را مسؤول حملات اخیر می داند؟

٣٠ ثور ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

نگارنده: شکیب احمد نظری حمله های پسین گروه طالبان سبب افزایش تلفات غیر نظامیان و گسترش خشونت های روز افزون در کشور گردیده است، این گروه نه تنها در ماه های پسین بلکه در جریان ماه مبارک رمضان نیز به خشونت ادامه دادند و با به راه اندازی حمله های گسترده و پیچیده بر مراکز … Continue reading چرا دولت افغانستان طالبان را مسؤول حملات اخیر می داند؟ The post چرا دولت افغانستان طالبان را مسؤول حملات اخیر می داند؟ appeared first on Pasbanan.

شمار مبتلایان به کرونا در کشور به 7653 نفر افزایش یافت

٣٠ ثور ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

وزارت صحت عامه‌ی کشور اعلام کرد که در بیست‌وچهار ساعت گذشته 581 مورد مثبت ویروس کرونا در ولایات مختلف کشور به ثبت رسیده است. تنها در کابل در بیست‌وچهار ساعت گذشته 165 نفر به کرونا مبتلا شده‌اند. به این ترتیب، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به هفت‌هزار و 653 نفر افزایش یافته است. … Continue reading شمار مبتلایان به کرونا در کشور به 7653 نفر افزایش یافت The post شمار مبتلایان به کرونا در کشور به 7653 نفر افزایش یافت appeared first on Pasbanan.

دفع حملات تهاجمی طالبان در کندز و وارد شدن تلفان سنگین به این گروه

٣٠ ثور ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

مقام های امنیتی در ولایت کندز از عقب زدن حمله گروهی هراس افگنان طالب در این ولایت خبر داده اند. وزارت دفاع ملی کشور با نشر خبر نامه یی نگاشته است: «شب گذشته طالبان حملات شدیدی را بالای پاسگاه های نیروهای امنیتی در ولسوالی های خان آباد، چهاردره، امام صاحب و اطراف شهر کندز آغاز … Continue reading دفع حملات تهاجمی طالبان در کندز و وارد شدن تلفان سنگین به این گروه The post دفع حملات تهاجمی طالبان در کندز و وارد شدن تلفان سنگین به این گروه appeared first on Pasbanan.

انفجار در ولایت زابل جان چهار  غیرنظامی را گرفت

٣٠ ثور ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

مسؤولان امنیتی وزارت داخله از جان باختن چهار غیرنظامی مشمول دو کودک و زخم برداشتن پنج زن و چهار کودک دیگر در نتیجه انفجار ماین در مربوطات ولایت زابل خبر میدهند. طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله می گوید: یک حلقه ماین کنار جاده ای از سوی طالبان، حین عبور یک موتر تونس غیرنظامیان در … Continue reading انفجار در ولایت زابل جان چهار  غیرنظامی را گرفت The post انفجار در ولایت زابل جان چهار  غیرنظامی را گرفت appeared first on Pasbanan.

مبتلایان ویروس کوید-19 در امریکا از مرز 1.5 میلیون تن عبور کرد

٣٠ ثور ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

بربنیاد تازه ترین آمار های ایالات متحده امریکا دانشگاه «جانز هاپکینز»، با ابتلای 21 هزار و 841 مورد جدید به ویروس کووید-19 در این کشور خبر داده است که شمار مجموع مبتلایان به این ویروس ناشناخته در این کشور از مرز یک میلیون و 500 هزار تن عبور کرده است . دانشگاه (جانز هاپکنس) همچنان … Continue reading مبتلایان ویروس کوید-19 در امریکا از مرز 1.5 میلیون تن عبور کرد The post مبتلایان ویروس کوید-19 در امریکا از مرز 1.5 میلیون تن عبور کرد appeared first on Pasbanan.

احمد مسعود به ویروس کوید-19 مبتلا شد

٣٠ ثور ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

احمد مسعود فرزند  شهید احمد شاه مسعود قهرمان ملی افغانستان در صفحه تویترش نگاشته است:« نتیجه آزمایش ویروس کووید-19 وی مثبت اعلام شده است. همچنان او از مردم خواسته است برای مبارزه با این ویروس خطرناک و کشنده با وزارت صحت عامه همکاری نمایند. The post احمد مسعود به ویروس کوید-19 مبتلا شد appeared first on Pasbanan.

سرپرست امنیت ملی: طالبان روابط شان با گروه های هراس افگن را قطع نکرده اند

٢٩ ثور ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

همزمان با گسترش میزان نبرد در سراسر کشور، در یک هفته ی پسین ماه مبارک رمضان بیشتر غیر نظامیان و پایگاه های نظامیان کشور را هدف قرار داده اند، اکنون سرپرست ریاست عمومی امنیت ملی با حضور در نشست خبریی اعلام کرد که طالبان بدون پابندی به توافقنامه ی صلح با امریکا به لجاجت تمام … Continue reading سرپرست امنیت ملی: طالبان روابط شان با گروه های هراس افگن را قطع نکرده اند The post سرپرست امنیت ملی: طالبان روابط شان با گروه های هراس افگن را قطع نکرده اند appeared first on Pasbanan.

انفجار ماین مقناطیسی در کابل دو تن را زخمی کرد

٢٩ ثور ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

  فرماندهی پولیس کابل از انفجار یک ماین مقناطیسی در شهر کابل خبر می دهد. فردوس فرامرز، سخنگوی این فرماندهی می گوید که یک انفجار ناشی از ماین مقناطیسی امروز (دوشنبه/29 ثور) در یک موتر جاسازی شده بود رُخ داد. آقای فرامرز، می افزاید که در این انفجار دو تن مجروح گردیده که به شفاخانه … Continue reading انفجار ماین مقناطیسی در کابل دو تن را زخمی کرد The post انفجار ماین مقناطیسی در کابل دو تن را زخمی کرد appeared first on Pasbanan.

انفجار موتر بمب در غزنی 7 کشته و 20 زخمی برجای گذاشت

٢٩ ثور ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

  دفتر والی غزنی اعلام کرد که حمله موتربمب گروه طالبان به قطعه ویژه ۷۰۳ نیروهای امنیت ملی در شهر غزنی، ۷ کشته و ۴۰ زخمی در پی داشته است. این حمله صبح امروز دوشنبه، ۲۹ ثور، با استفاده از یک موتر هاموی در منطقه ثقافت اسلامی شهر غزنی انجام شده است. دفتر والی غزنی، … Continue reading انفجار موتر بمب در غزنی 7 کشته و 20 زخمی برجای گذاشت The post انفجار موتر بمب در غزنی 7 کشته و 20 زخمی برجای گذاشت appeared first on Pasbanan.

امنیت ملی: تمویل کننده داعش در افغانستان شبکه حقانی است

٢٩ ثور ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

مقام های امنیتی افغانستان اعلام کردند که نیرو های امنیتی رسمآ حالت تهاجمی را آغاز کردند. امنیت ملی می گوید که شبکه حقانی داعش را در افغانستان تمویل می کند. به دنبال افزایش خشونت ها و حملات خونبار در افغانستان، اشرف غنی رئیس جمهور این کشور دستور داد تا نیروی های امنیتی و دفاعی افغانستان … Continue reading امنیت ملی: تمویل کننده داعش در افغانستان شبکه حقانی است The post امنیت ملی: تمویل کننده داعش در افغانستان شبکه حقانی است appeared first on Pasbanan.

خلیلزاد: غنی و عبدالله نباید اشتباهات 2014 را تکرار کنند

٢٩ ثور ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

زلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان پس از امضای توافقنامه سیاسی بین محمداشرف غنی و عبدالله عبدالله گفت، هر دو رهبر نباید اشتباهاتی را که در زمان حکومت وحدت ملی وجود داشت، تکرار کنند. رسانه‌های افغانستان به نقل از خلیل‌زاد نوشته‌اند، پس از مدت طولانی، رییس جمهور غنی و عبدالله بر حکومت … Continue reading خلیلزاد: غنی و عبدالله نباید اشتباهات 2014 را تکرار کنند The post خلیلزاد: غنی و عبدالله نباید اشتباهات 2014 را تکرار کنند appeared first on Pasbanan.

کشته و زخمی شدن 52 شورشی طالب در نقاط گونه گون

٢٩ ثور ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

بر بنیاد خبرنامه ی وزارت دفاع ملی کشور، در 24 ساعت پسین دست کم 52 شورشی طالب در ولایت های گونه گون کشور کشته و زخمی شده اند. وزارت دفاع ملی با پخش خبرنامه ی نگاشته است که از اثر عملیات های زمینی و هوایی نیروهای ویژه در ولایت های ارزگان، قندهار، پکتیا، پکتیکا، در … Continue reading کشته و زخمی شدن 52 شورشی طالب در نقاط گونه گون The post کشته و زخمی شدن 52 شورشی طالب در نقاط گونه گون appeared first on Pasbanan.

حمله مرگبار انتحاری در غزنی

٢٩ ثور ١٣٩٩ پاسبانان پاسبانان

بر بنیاد اطلاعات فرستاده ی خبرنگار پی ام جی نیوز، گروه طالبان صبح امروز یک مرکز نظامی امنیتی را در غزنی آماج دادند. گلاب الدین امیری، خبرنگار پی ام جی نیوز که به محل رویداد رفته است می گوید: «تا هنوز جزییات نهایی به دسترس خبرنگاران قرار نگرفته است، اما سخنگوی والی غزنی در گفت … Continue reading حمله مرگبار انتحاری در غزنی The post حمله مرگبار انتحاری در غزنی appeared first on Pasbanan.