بازتاب نیوز

اعلامیه کمیسیون مستقل انتخابات در پیوند به گزارش بی اساس نهاد محترم تیفا

٢١ جدي ١٣٩٧ کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

در مورد نتایج ابتدایی انتخابات ولسی جرگه و اتخاذ آمادگی ها برای انتخابات های سال ۱۳۹۸ طوری که به همگان مبرهن و واضح است، انتخابات ولسی جرگه پس از سه سال تأخیر در خزان سال ۱۳۹۷ برگزار گردید. این انتخابات به اساس قانون انتخابات جدید و پس از اصلاحات لازم در ساختار کمیسیون و تحت مدیریت اعضای جدید کمیسیون مستقل انتخابات برگزار شد.

اطلاعیۀ مطبوعاتی در پیوند به ثبت نام کاندیدان انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۸

١٢ جدي ١٣٩٧ کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

کاندیدان محترم انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۸ خورشیدی!چنانچه مستحضرید براساس تقویم انتخاباتی روز انتخابات ریاست جمهوری ۲۹ سرطان سال ۱۳۹۸ تعیین شده است. در این راستا کمیسیون مستقل انتخابات براساس قانون اساسی و قانون انتخابات در کشور صلاحیت و مدیریت برگزاری هرگونه انتخابات را دارد.

اعلامیۀ مطبوعاتی

٨ قوس -٦٢٣ کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

نتایج ابتدائی انتخابات ولسی جرگۀ ولایت کابل و حوزه کوچی ها اعلان شد. به اساس فیصلۀ کمیسیون مستقل انتخابات از ولایت کابل ۳۳تن (۲۴ذکور و ۹ اناث) و از حوزه کوچی ها ۱۰تن(۳ اناث و ۷ذکور) توانستند بیشترین آراء را بدست آرند. علاقمندان میتوانند نتایج ابتدایی ولایت فوق الذکر را از ویب سایت کمیسیون (http://www.iec.org.af/results/fa/home) دریافت نمایند. اشخاص، احزاب سیاسی، و سایر نهادها می توانند؛ در خلال مدت (۲) روز کاری بعد از نشر فهرست ابتدایی کاندیدان، در رابطه به عدم واجد شرایط بودن آنان در کمیسیون شکایات انتخاباتی اعتراض درج نمایند.  

کنفرانس مطبوعاتی کمیسیون مستقل انتخابات برگزار شد

کنفرانس مطبوعاتی کمیسیون مستقل انتخابات برگزار شد

٢٦ قوس ١٣٩٧ کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

کمیسیون مستقل انتخابات به هدف شریک ساختن آخرین فعالیت ها، پیشرفت ها از روند بازشماری آرا و اعلام نتایج انتخابات پارلمانی 28 میزان، روز دوشنبه 26 قوس سال روان، کنفرانس مطبوعاتی را برگزار کرد.

اعلامیه کمیسیون مستقل انتخابات در پیوند به روابط کمیسیون با رسانه ها

١٤ قوس ١٣٩٧ کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

کمیسیون مستقل انتخابات با رعایت اصل دموکراسی، آزادی بیان، حق دسترسی به اطلاعات، قوانین نافذه در کشور و طرزالعمل های انتخاباتی به اطلاع رسانی و گزارش دهی برای مردم، متعهد بوده و هیچگاه مانع دسترسی رسانه ها به اطلاعات نشده است. قابل یاد آوری است که رهبری کمیسیون ورود اشخاص غیر مسئول را که کارت نظارت به دست نیاورده است و میخواهند در کمیسیون و پروسه بازشماری اشتراک نمایند منع قرار داده است.

نتایج ابتدای انتخابات ولسی جرگه ولایات لغمان، کاپیسا، پنجشیر، نیمروز و زابل اعلان شد

نتایج ابتدای انتخابات ولسی جرگه ولایات لغمان، کاپیسا، پنجشیر، نیمروز و زابل اعلان شد

٥ قوس ١٣٩٧ کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

داکتر عبدالبدیع صیاد رئیس کمیسیون مستقل انتخابات در کنفرانس مطبوعاتی مورخ چهارم قوس سال روان ضمن تشکری از رسانه ها، فیصله کمیسیون را پیرامون نتایج ابتدایی پنج ولایت با رسانه ها شریک ساخت. به اساس این فیصله نامه اشخاصی که توانستند بیشترین آراء را بدست آرند قرار ذیل است:

Baztab News is a web based service to Aggregate news articles

اعلامیه  در پیوند به اعلان نتابج ابتدایی ولایات بامیان، فراه، دایکندی، جوزجان و ارزگان

اعلامیه در پیوند به اعلان نتابج ابتدایی ولایات بامیان، فراه، دایکندی، جوزجان و ارزگان

٣ قوس ١٣٩٧ کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

به تأسی از صلاحیت تفویض شده در جزء ۱۴ فقرۀ (۱) ماده ۱۹ و احکام مندرج جزء ۱۹ ماده ۴ و فقره (۲) ماده ۸۵ قانون انتخابات، کمیسیون مستقل انتخابات نتایج ابتدایی انتخابات ولسی جرگه ۱۳۹۷، ولایات بامیان، فراه، دایکندی، جوزجان و ارزگان را الیوم جمعه مؤرخ ۲ قوس ۱۳۹۷ اعلان و نشر کرد.

اعلامیه مشترک کمیسیون‌های انتخاباتی درپیوند به اعتباردهی آراء مردم در انتخابات ولسی جرگه میزان ۱۳۹۷

٩ عقرب ١٣٩٧ کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

کمیسیون‌های انتخاباتی ضمن قدردانی از اشتراک گسترده مردم در انتخابات،‌ متعهد به رعایت قانون و صیانت از آرای مردم منحیث یک امانت می باشند. با توجه به وضعیت حاکم در کشور و با درنظرداشت برخی نارسایی ها در روز انتخابات، تعدادی زیادی از شکایت ها در باره تخطی، تخلف و جرایم انتخاباتی از جانب کمیسیون‌ها دریافت گردیده است.

دعوتنامه مطبوعاتی

٨ عقرب ١٣٩٧ کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

قابل توجه رسانه های محترم!قرار است، امروز کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی کنفرانس مشترک مطبوعاتی را پیرامون اعلامیه اخیر کمیسیون شکایات انتخاباتی برگزار نمایند . بناءً از تمام رسانه های محترم دعوت میگردد تا در نشر جزئیات این کنفرانس ما را همکاری نموده ممنون سازند.

اعلامیه مطبوعاتی در پيوند به برگزاری انتخابات پارلمانی ۱۳۹۷ در ولایت کندهار

٣٠ ميزان ١٣٩٧ کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

حادثه غیر پیش بینی شده و دردآور اخیر که در ولایت کندهار به وقوع پیوست با نظرداشت اینکه باشنده‌گان محترم ولایت کندهار از حق رای شان محروم نگردند، کمیسیون تصمیم گرفت تا انتخابات در این ولایت با یک هفته تأخیر، برگزار گردد. کمیسیون مستقل انتخابات اعلام می دارد که تمامی آماده‌گی ها برای برگزاری انتخابات پارلمانی ولایت کندهارگرفته شده است و قرار است انتخابات آن ساعت 7 صبح روز شنبه مؤرخ 5 عقرب سال 1397 برگزار و تا ساعت 5 عصر ادامه یابد.

چهار میلیون رأی دهنده در ۴۵۶۷ مرکز رأی شان را استعمال نمودند

چهار میلیون رأی دهنده در ۴۵۶۷ مرکز رأی شان را استعمال نمودند

٣٠ ميزان ١٣٩٧ کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

کنفرانس مطبوعاتی کمیسیون مستقل انتخابات در پیوند اعلام پایان رسمی روند رأی دهی، روز شنبه مؤرخ 29 میزان در دفتر مرکزی کمیسیون برگزار شد. داکتر عبدالبدیع صیاد رییس کمیسیون مستقل انتخابات ضمن اعلام پایان رسمی روند رای دهی انتخابات پارلمانی 1397 در 32 ولایت کشور، گفت که نزدیک به چهار میلیون رای دهنده در 4567 مرکز از حق رای شان برای انتخاب کاندیدای مورد نظرشان استفاده کردند که از این میان 33 درصد زنان و باقی آن را مردان تشکیل می‌دهد.

کمیسیون مستقل انتخابات آمار نخستین رای دهنده‌گان انتخابات پارلمانی 28 میزان را اعلام کرد

کمیسیون مستقل انتخابات آمار نخستین رای دهنده‌گان انتخابات پارلمانی 28 میزان را اعلام کرد

٢٩ ميزان ١٣٩٧ کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

رهبری کمیسیون مستقل انتخابات حوالی یازده شب، ۲۸ میزان ۱۳۹۷، ضمن اتحاف دعا به روح شهدای امروز (راه آزادی) برای مجروحین شفای عاجل استدعا نموده از اشتراک میلیونی و حمایت مردم در روند انتخابات قدردانی نمود. رهبری کمیسیون طی کنفرانس مطبوعاتی با اعلام آمار نخستین رای دهنده‌گان در انتخابات پارلمانی گفت که تا اکنون بیش از سه میلیون تن در این انتخابات رای داده اند.

نشست مطبوعاتی کمیسیون مستقل انتخابات برگزار شد

٨ قوس -٦٢٣ کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

کمیسیون مستقل انتخابات برای پاسخگوی از اجراات اخیر و شریک ساختن اطلاعات تازه از روند رای دهی انتخابات ۲۸ و ۲۹ میزان، کنفرانس مطبوعاتی را روز دو شنبه ۳۰ میزان برگزار کرد. داکتر عبدالبدیع صیاد رییس کمیسیون مستقل انتخابات گفت که بر اساس ارقام تازه به دست آمده از مراکز ۳۲ ولایت کشور است.

کنفرانس مطبوعاتی هفته‌وار کمیسیون برگزار شد

٨ قوس -٦٢٣ کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

کنفرانس مطبوعاتی هفته‌وار کمیسیون مستقل انتخابات به هدف اطلاع دهی و ارائه معلومات از آخرین اجراات و فعالیت ها به مردم، روز شنبه 12 عقرب سال روان در دفتر مرکزی، این کمیسیون برگزار شد. سیدحفیظ‌الله هاشمی، عضو، منشی و سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات ضمن خوش آمدید به خبرنگاران گفت که در انتخابات پارلمانی 28 و 29 میزان بیش از 4 میلیون 2 صد هزار رای دادند که از این میان 32 درصد زنان و باقی آن را مردان تشکیل می‌دهد.