بازتاب نیوز

بیانیۀ سفیر جان بس در روز بین‌ المللی ختم معافیت جرایم علیه خبرنگاران

١٠ عقرب ١٣٩٧ سفارت ایالات متحده در افغانستان سفارت ایالات متحده در افغانستان

بیانیۀ سفیر جان بس در روز بین‌ المللی ختم معافیت جرایم علیه خبرنگاران ۲۹ اکتوبر ۲۰۱۸   از تشریف‌آوری همۀ شما در محفل امشب به مناسبت بزرگداشت روز بین‌المللی ختم معافیت جرایم علیه خبرنگاران ابراز سپاس و امتنان می‌کنم! این عنوان برای یک مفهوم بسیار ساده و بسیط نسبتاً طویل معلوم می‌شود، به این معنی که ... ادامۀ مطلب»

اعلامیۀ وزیر خارجه پومپیو در بارۀ اعلام آتش بس حکومت افغانستان

٢٩ اسد ١٣٩٧ سفارت ایالات متحده در افغانستان سفارت ایالات متحده در افغانستان

اعلامیۀ وزیر خارجه پومپیو در بارۀ اعلام آتش بس حکومت افغانستان ۱۹ اگست ۲۰۱۸ ایالات متحده از اعلام آتش‌بس حکومت افغانستان مشروط به مشارکت طالبان استقبال می‌کند. این طرح جواب خواست‌ واضح و دوام‌دار مردم افغانستان برای صلح است. آتش بس قبلی در افغانستان بیانگر تمایل عمیق افغان‌ها برای پایان جنگ بود، آرزو داریم که ... ادامۀ مطلب»

اعلامیۀ وزیر خارجه پومپیو در بارۀ روز استقلال افغانستان

٢٨ اسد ١٣٩٧ سفارت ایالات متحده در افغانستان سفارت ایالات متحده در افغانستان

اعلامیۀ وزیر خارجه پومپیو در بارۀ روز استقلال افغانستان به نمایندگی رئیس جمهور ترمپ و مردم امریکا، نودونهمین سالروز استقلال افغانستان را به افغان‌ها صمیمانه تبریک می‌گویم که آن‌را به‌تاریخ ۱۹ اگست تجلیل می‌کنند. ما عزم و ارادۀ راسخ افغان‌ها در امر دوام دادن سعی و تلاش‌ برای تأمین آیندۀ صلح آمیز و مرفه را قابل ستایش می‌دانیم. ... ادامۀ مطلب»

اعلامیۀ سفیر بس به‌مناسبت روز استرداد اسقلال افغانستان

٢٨ اسد ١٣٩٧ سفارت ایالات متحده در افغانستان سفارت ایالات متحده در افغانستان

اعلامیۀ سفیر بس به‌مناسبت روز  استرداد اسقلال افغانستان  به نمایندگی از تمام کارمندان سفارت ایالات متحده در کابل، روز استقلال افغانستان را تبریک می‌گویم. افتخار دارم که در افغانستان وظیفه اجرا کرده و امروز نودونهمین سالروز استرداد استقلال افغانستان را با شما تجلیل می‌کنم. همانطور که وزیر امور خارجۀ ایالات متحده پومپیو گفت، افغانستان و ... ادامۀ مطلب»

د افغانستان د خپلواکۍ د ورځې په وياړ د سفير بس اعلاميه

٢٨ اسد ١٣٩٧ سفارت ایالات متحده در افغانستان سفارت ایالات متحده در افغانستان

د افغانستان د خپلواکۍ د ورځې په وياړ د سفير بس اعلاميه  په کابل کې د متحده ایالاتو د سفارت د ټولو کارکوونکو په استازولۍ د افغانستان د خپلواکۍ د ورځې مبارکي وايم. وياړم چې په افغانستان کې دنده ترسره کوم او نن ستاسو سره د افغانستان د خپلواکۍ ۹۹یمه کليزه لمانځم. لکه څرنګه چې ... ادامۀ مطلب»

اعلامیۀ سفارت ایالات متحده در بارۀ حملۀ شهر جلال‌آباد

١٠ اسد ١٣٩٧ سفارت ایالات متحده در افغانستان سفارت ایالات متحده در افغانستان

سفارت ایالات متحدۀ در افغانستان حملۀ بزدلانۀ دیروز بر ریاست مهاجرین در شهر جلال آباد و حملاتی را که اخیراً در شهر جلال آباد به‌وقوع پیوست، به شدت محکوم می‌کند. ما عمیق ترین مراتبِ تسلیت خویش را به فامیل‌ها، دوستان و همکاران قربانیان این حمله ابراز داشته و برای مجروحین شفایِ عاجل آرزو می‌کنیم. ما ... ادامۀ مطلب»

دیدار سفیر ایالات متحده جان بس از مزار شریف

٢٧ سرطان ١٣٩٧ سفارت ایالات متحده در افغانستان سفارت ایالات متحده در افغانستان

سفیر جان بس از اولین سفر خود به مزار شریف و ملاقات‌های یک روزه با مقامات محلی، اعضای جامعۀ مدنی و قوماندانان نیروهای نظامی ناتو مستقر در آنجا، دیروز به کابل برگشت. همسر وی هالی هولرز نیز در این سفر با او همراهی ‌می‌کرد. سفیر بس گفت: “از مهمان نوازی تمام کسانی که در مزار ... ادامۀ مطلب»

Baztab News is a web based service to Aggregate news articles

سفر آلیس ویلز دستیار اول معین وزارت امور خارجۀ ایالات متحده به کابل

١٠ سرطان ١٣٩٧ سفارت ایالات متحده در افغانستان سفارت ایالات متحده در افغانستان

آلیس ویلز دستیار اول معین وزارت امور خارجۀ ایالات متحده در امور آسیای جنوبی و مرکزی از تاریخ ۳۰ جون الی ۱ جولای به کابل سفر کرد تا با شرکای افغان و بین المللی ما دیدار نماید. در جریان این دیدار، او به حمایت دوامدار ایالات متحده از روند صلح به رهبری افغان‌ها، از سوی ... ادامۀ مطلب»

خلاصۀ گفتگوی تیلفونی معاون رئیس جمهور ایالات متحده با رئیس جمهور اشرف غنی

٣ سرطان ١٣٩٧ سفارت ایالات متحده در افغانستان سفارت ایالات متحده در افغانستان

مایک پنس معاون رئیس جمهور ایالات متحده امروز با اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان، صحبت تیلفونی کرد. هر دو رهبر در مورد وضعیت امنیتی افغانستان و آتش‌بس اعلام شدۀ اخیر از سوی حکومت افغانستان و طالبان بحث و گفتگو نمودند. معاون رئیس جمهور روی تعهد و حمایت ایالات متحده و جامعه بین المللی از دولت ... ادامۀ مطلب»

اعلامیۀ وزیر امور خارجۀ ایالات متحده در بارۀ پیشنهاد رئیس جمهور غنی برای ادامۀ آتش بس

٣١ جوزا ١٣٩٧ سفارت ایالات متحده در افغانستان سفارت ایالات متحده در افغانستان

اعلامیۀ مطبوعاتی مایک پامپیو نشر فوری ۱۶جون ۲۰۱۸ ایالات متحده بهترین مراتب تبریکات و تمنیات خود را به‌مناسبت تجلیل از عید سعید فطر به مردم افغانستان تقدیم می‌کند. ما از اعلام آتش‌ بس در جریان ایام عید استقبال می‌کنیم. مردم افغانستان امسال رخصتی‌های عید را با خانواده‌های خود با امید تازه برای نایل شدن به ... ادامۀ مطلب»

پیام ریاست جمهوری ایالات متحده در مورد فرا رسیدن ماه مبارک رمضان

٢٧ ثور ١٣٩٧ سفارت ایالات متحده در افغانستان سفارت ایالات متحده در افغانستان

من، همزمان با برآمدن ماه امشب، بهترین درودها و تمنیات را به همه مسلمانانی که در ایالات متحده و در سراسر جهان ماه رمضان را گرامی می‌دارند، تقدیم می‌کنم. مسلمانان در ماه مبارک رمضان با همایش‌های دوستانه و نیایش، نزول قرآن کریم به حضرت محمد را گرامی می‌دارند. بسیاری از آنها این زمان مقدس را ... ادامۀ مطلب»

بیانیۀ استقبالیۀ سفیر بس به مناسبت فرا رسیدن رمضان ۲۰۱۸

٢٧ ثور ١٣٩٧ سفارت ایالات متحده در افغانستان سفارت ایالات متحده در افغانستان

به نمایندگی تمام همکاران خود در سفارت ایالات متحده حلول ماه مبارک رمضان را به دوستان و همکاران افغان ما تبریک می گویم. ماه رمضان فرصت خوبی برای تفکر، عبادت و سخاوت محسوب می گردد. با گرفتن روزه صبر و شکیبایی را می آموزیم و در این ماه تمرکز فکری انسان به دنیای فراتر از ... ادامۀ مطلب»

میزبانی سفیر ایالات متحده از نمایشگاه عکس و اعلام کمک

میزبانی سفیر ایالات متحده از نمایشگاه عکس و اعلام کمک

٢٥ ثور ١٣٩٧ سفارت ایالات متحده در افغانستان سفارت ایالات متحده در افغانستان

امروز سفیر جان بس از رئیس اجرائیه عبدالله عبدالله، شخصیت های فعال بشردوست، مقامات حکومتی، نمایندگان ملل متحد و مؤسسات غیر حکومتی و تمویل کنندگان در یک نمایشگاه عکس برگزار شده در سفارت ایالات متحده استقبال کرد و جهت حمایت از تلاش‌ های بشردوستانه در کشور، کمک جدید ۳۷ میلیون دالری را اعلام نمود. نمایشگاه ... ادامۀ مطلب»

اعلامیۀ سفارت ایالات متحده در بارۀ بمب گذاری های کابل

٢٥ ثور ١٣٩٧ سفارت ایالات متحده در افغانستان سفارت ایالات متحده در افغانستان

ایالات متحده انفجارات امروز در کابل را شدیداً محکوم می‌کند. ما عمیق ترین مراتب تسلیت خود را به فامیل ها، دوستان و همکارانِ قربانیان این حادثه به شمول یکتعداد خبرنگاران دلیر، ابراز نموده و برای زخمیان شفای عاجل آرزو می کنیم. در جایی که مطبوعات با خطر روبرو باشد، سایر حقوق بشری در معرض تهدید ... ادامۀ مطلب»

اعلامیۀ وزیر امور خارجۀ ایالات متحده در بارۀ حملۀ تروریستی کابل

٢٥ ثور ١٣٩٧ سفارت ایالات متحده در افغانستان سفارت ایالات متحده در افغانستان

ایالات متحده حملۀ بی رحمانه و وحشیانۀ امروز در کابل را که باعث کشته شدن ۲۹ تن و مجروحیت ده ها تن دیگر به شمول خبرنگاران دلیر و کارمندان مسلکی مطبوعات گردید، شدیداً تقبیح می کند. ما عمیق ترین مراتب تسلیت خود را به فامیل ها و دوستان قربانیان این حادثه ابراز نموده و خود ... ادامۀ مطلب»

سخنرانی سفیر بس در مورد روز بین المللی آزادی مطبوعات

سخنرانی سفیر بس در مورد روز بین المللی آزادی مطبوعات

٢٥ ثور ١٣٩٧ سفارت ایالات متحده در افغانستان سفارت ایالات متحده در افغانستان

همکاران و دوستان عزیز! از اشتراک شما در برنامۀ امشب تشکر می‌کنم. خوش آمدید و تسلیت عرض می‌کنم. تجلیل از هر روز آزادی مطبوعات مهم است. متاسفانه که امسال این روز برای همۀ ما مملو از غم و اندوه است. تشکر از این که تشریف آوریدید و برای ما فرصت دادید که در غم شما ... ادامۀ مطلب»

حمایت مالی سفارت ایالات متحده از اعمار تصفیه خانۀ فاضلاب در کابل

حمایت مالی سفارت ایالات متحده از اعمار تصفیه خانۀ فاضلاب در کابل

٢٥ ثور ١٣٩٧ سفارت ایالات متحده در افغانستان سفارت ایالات متحده در افغانستان

امروز، سفیر ایالات متحده جان بس و ویس احمد برمک وزیر امور داخله سنگ تهداب تصفیه خانۀ فاضلاب را در محبس پل‌چرخی کابل گذاشتند. این پروژه که ارزش آن به ۱۰ میلیون دالر امریکایی می‌رسد از طرف حکومت ایالات متحده تمویل می‌گردد. بعد از تکمیل کار اعمار، یکی از بزرگترین تصفیه خانه‌های فاضلاب در افغانستان ... ادامۀ مطلب»