بازتاب نیوز

احتمال دارد زمان زمان ثبت‌نام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری تمدید شود

٢٧ جدي ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد رییس جمهور اشرف غنی از رییس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان خواسته است که زمان ثبت‌نام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری سال آینده تمدید شود. نوشته احتمال دارد زمان زمان ثبت‌نام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری تمدید شود اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

عملیات مشترک در بادغیس؛ ۳۹ جنگجوی طالب کشته شدند

٢٧ جدي ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد اطلاعات روز: مقام‌­های امنیتی قل اردوی ۲۰۷ ظفر در غرب افغانستان می‌گویند که در نتیجه‌­ی عملیات مشترک نیروهای امنیتی افغان و حمایت قاطع در ولایت بادغیس، ۶۷ […] نوشته عملیات مشترک در بادغیس؛ ۳۹ جنگجوی طالب کشته شدند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

خلیلزاد: اگر طالبان می‌خواهند بجنگند، ما می‌جنگیم

٢٦ جدي ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد آقای خلیلزاد امروز در نشستی با خبرنگاران در سفارت ایالات متحده در کابل گفت: «اگر طالبان گفت‌وگو کنند ما می‌توانیم گفت‌وگو کنیم. اگر آنان می‌خواهند بجنگند ما می‌توانیم جنگ کنیم. نوشته خلیلزاد: اگر طالبان می‌خواهند بجنگند، ما می‌جنگیم اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

مجلس نمایندگان: وزارت‌های دفاع و داخله برای بازگشایی راه‌های مواصلاتی ولسوالی‌های غزنی اقدام کنند

٢٦ جدي ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد شماری از نمایندگان مجلس با ابراز نگرانی از اخاذی طالبان از ساکنان پنج ولسوالی ولایت غزنی،‌ از وزارت‌های دفاع و داخله می‌خواهند که برای حل این مشکل و بازگشایی راه‌های مواصلاتی این ولسوالی‌ها، به‌زودی اقدام کنند. نوشته مجلس نمایندگان: وزارت‌های دفاع و داخله برای بازگشایی راه‌های مواصلاتی ولسوالی‌های غزنی اقدام کنند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

وزارت زراعت: میزان تولید زعفران در ولایت هرات به ۱۵ تُن رسیده است

٢٦ جدي ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد وزارت زراعت، آب‌یاری و مال‌داری کشور اعلام کرده است که میزان تولید زعفران در سال جاری در ولایت هرات به 15 تن رسیده است. این آمار نشان‌دهنده‌ی افزایش صد در صدی در میزان تولید زعفران در هرات است. سال گذشته میزان تولید زعفران در هرات به هفت تُن رسیده بود. نوشته وزارت زراعت: میزان تولید زعفران در ولایت هرات به ۱۵ تُن رسیده است اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

Baztab News is a web based service to Aggregate news articles

خلیل‌زاد در مورد جزئیات سفرش اخیرش به کشورهای منطقه، به رییس‌جمهور اشرف غنی گزارش داد

٢٦ جدي ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان روز سه‌شنبه (25 جدی) به کابل آمده و جزئیات سفرش را با رییس‌جمهور اشرف غنی و عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور شریک کرده است. نوشته خلیل‌زاد در مورد جزئیات سفرش اخیرش به کشورهای منطقه، به رییس‌جمهور اشرف غنی گزارش داد اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

طالبان: امریکا از آجندای اصلی مذاکرات دور شود، روند گفت‌وگوهای صلح را به تعویق می‌اندازیم

٢٦ جدي ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد گروه طالبان اعلام کرده است در صورتی که امریکا از آجندای اصلی مذاکرات دور شده و موضوعات تازه‌ای به خواست خود را مطرح کند، این گروه روند گفت‌وگوهای صلح را به تعویق خواهد انداخت. نوشته طالبان: امریکا از آجندای اصلی مذاکرات دور شود، روند گفت‌وگوهای صلح را به تعویق می‌اندازیم اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

نامزدان معترض: آرای کابل باطل و مسئولان کمیسیون انتخابات ممنوع‌الخروج شوند

٢٥ جدي ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد این معترضان دیروز (سه‌شنبه، ۲۵ جدی) در یک نشست خبری در کابل اعلام کردند: «‌انتخابات کابل مطابق به فیصله‌ی قانونی و حقوقی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در ۲۴ ساعت باطل اعلان گردیده و بر اساس یک میکانیزم دقیق و قانونی مجددا انتخابات شفاف، عادلانه، سری و سراسری برگزار گردد.» نوشته نامزدان معترض: آرای کابل باطل و مسئولان کمیسیون انتخابات ممنوع‌الخروج شوند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

قصه‌ی عبدالملک و نامزد ۴۰ روزه‌اش

٢٥ جدي ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد وقتی عبدالملک از تعمیرگاه کوچک تیپ و رادیو‌اش به خانه برگشت، نمی‌توانست خبر غافل‌گرانه نامزدی‌اش را بپذیرد. برای این که مطمئین شود، چه به چه است، از مادرش پرسید که با دختر کدام همسایه نامزد شده است. مادرش با لبخند گفت که نامزدش تازه متولد شده و فقط چهل روز دارد. نوشته قصه‌ی عبدالملک و نامزد ۴۰ روزه‌اش اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

آوارگان خشک‌سالی بادغیس؛ ۲۵ هزار نفر زیر چادر زندگی میکنند

٢٥ جدي ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد رییس اداره‌ی مهاجرین بادغیس می‌گوید که جنگ و نا‌امنی، خشک‌سالی، نداشتن مصئونیت غذایی، نداشتن آب آشامیدنی بهداشتی و محرومیت از آموزش و پرورش از دلایل عمده و واقعی بی‌جاشدن این خانواده‌ها است. نوشته آوارگان خشک‌سالی بادغیس؛ ۲۵ هزار نفر زیر چادر زندگی میکنند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

ضرورت مواجهه‌ی مسئولانه با پروسه‌ی انتخابات

٢٥ جدي ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد از نخستین روزهای اجرای برنامه‌های عملیاتی کمیسیون برای برگزاری انتخابات تا برگزاری انتخابات و سپس مرحله‌ی شمارش رأی و اعلام نتایج ابتدایی، این پروسه‌ی ملی به دلیل ناتوانی ناشی از نبود ظرفیت و تجربه‌ی دمکراتیک و اجرایی، سوء مدیریت یا دخالت‌ها و مشکل‌تراشی‌های سیاسی، لنگ‌لنگان و با چالش‌ها و اشکال‌های مختلف به اجرا درآمد. نوشته ضرورت مواجهه‌ی مسئولانه با پروسه‌ی انتخابات اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

کشمکش بر سر افغانستان

٢٥ جدي ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد وضعیت عینی افغانستان بن‌بستی است که دارد به آرامی رو به وخامت می‌رود. در قلمرو تحت کنترل دولت، تنها بالغ بر دو ـ سوم نفوس این کشور زندگی می‌کند. اما طالبان و حتا گروه‌های رادیکال‌تر، از جمله گروه‌های وابسته به القاعده و دولت اسلامی (شاخه‌ی خراسان دولت اسلامی) نزدیک به نیمی از خاک این کشور را تحت کنترل دارند و یا بر سر کنترل آن با دولت افغانستان در حال رقابت اند. نوشته کشمکش بر سر افغانستان اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

آیا نسل‌کشی قابل پیش‌بینی است؟

٢٥ جدي ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد سال گذشته در پی انتشار خبر حمله بر اقلیت مسلمانان روهنگیایی توسط بودایی‌های میانمار (کشوری در جنوب آسیا) بسیاری‌ها هنگامی که شنیدند هنوز در قرن بیست‌و‌یک قتل عام اتفاق می‌افتد، شوکه شدند، اما این حوادث اتفاق می‌افتد و مدارک کافی مبنی بر این که این حوادث از یک الگوی مشابه پیروی می‌کند وجود دارد. نوشته آیا نسل‌کشی قابل پیش‌بینی است؟ اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

داوودزی: در گفت‌وگوهای صلح، قانون اساسی خط سرخ ما است

٢٥ جدي ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد محمد عمر داوودزی، رییس دبیرخانه‌ی شورای عالی صلح و نماینده‌ی ویژه رییس‌جمهور غنی در امور منطقه‌ای برای اجماع صلح می‌گوید که قانون اساسی کشور در گفت‌وگوهای صلح به‌عنوان یک خطر سرخ باقی خواهد ماند. نوشته داوودزی: در گفت‌وگوهای صلح، قانون اساسی خط سرخ ما است اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

نامزدان معترض کابل: نتیجه‌‎ی انتخابات پارلمانی کابل تا ۲۴ ساعت آینده باطل شود

٢٥ جدي ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد یک روز پس از اعلان نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی حوزه‌ی کابل، شماری از نمایندگان برحال مجلس نمایندگان و نامزدان انتخابات پارلمانی حوزه‌ی کابل، جامعه‌ی مدنی و نهادهای مدنی و سیاسی همسو امروز سه‌شنبه (25 جدی) کمیسیون مستقل انتخابات را به تقلب و فساد گسترده‌ی انتخاباتی متهم کرده و خواستار ابطال آرا و برگزاری مجدد انتخابات در کابل شدند. نوشته نامزدان معترض کابل: نتیجه‌‎ی انتخابات پارلمانی کابل تا ۲۴ ساعت آینده باطل شود اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

۱۸ نفر در پیوند به قاچاق مواد مخدر به ۳ تا ۱۰ سال زندان محکوم شدند

٢٥ جدي ١٣٩٧ روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد مرکز عدلی و قضایی مبارزه با مسکرات و مواد مخدر اعلام کرده است که این مرکز در جریان یک هفته‌ی گذشته 18 نفر را در پیوند به 13 قضیه‌ی قاچاق مواد مخدر از سه و نیم الی ده سال زندان محکوم کرده است. نوشته ۱۸ نفر در پیوند به قاچاق مواد مخدر به ۳ تا ۱۰ سال زندان محکوم شدند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.