بازتاب نیوز

رییس‌جمهور غنی: از طالبان خط تسلیمی نه، بلکه مذاکره‌ی آبرومندانه خواسته‌ایم

٦ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد رییس‌جمهور غنی در بخشی از سخنانش در سمپوزیم بین‌المللی شهری گفت که در حدود یک میلیون جریب زمین عامه و دولتی از سوی غاصبان زمین غصب شده است. او افزود که 13 هزار غاصب زمین تشخیص شده و به‌زودی زمین‌ها از نزدشان پس گرفته خواهد شد. نوشته رییس‌جمهور غنی: از طالبان خط تسلیمی نه، بلکه مذاکره‌ی آبرومندانه خواسته‌ایم اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

کمیسیون شکایات به نامزدان: از کمپین پیش از وقت خودداری کنید

٨ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد در اعلامیه‌ی این کمیسیون گفته شده است که تبلیغات انتخاباتی پیش از وقت نامزدان با در نظرداشت میزان تخلفات، اخطاریه، محروم‌شدن از بخش یا تمام میعاد کمپین انتخاباتی، محروم‌شدن از شرکت در انتخابات و یا جریمه‌ی نقدی را در پی خواهد داشت. نوشته کمیسیون شکایات به نامزدان: از کمپین پیش از وقت خودداری کنید اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

ده غیر نظامی در حملات هوایی نیروهای افغان در بادغیس کشته شدند

٨ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد در همین حال، عبدالغفور ملک‌زی، والی بادغیس ضمن تأیید این خبر به روزنامه اطلاعات روز گفت که نهادهای کشفی بررسی‌های‌شان را در مورد چگونگی این رویداد آغاز کرده‌اند. نوشته ده غیر نظامی در حملات هوایی نیروهای افغان در بادغیس کشته شدند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

عبدالله: متحدان بین‌المللی افغانستان به پناه‌گاه‌های امن تروریستان رسیدگی کنند

٩ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد در همین حال، جنرال مکنزی، رییس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش امریکا (سنتکام) در این دیدار از پیشرفت و ارتقای ظرفیت و توانایی‌های رزمی نیروهای امنیتی افغانستان ابراز رضایت کرده و گفته است که ارتش امریکا به همکاری‌های خود با نیروهای امنیتی افغانستان ادامه می‌دهد. نوشته عبدالله: متحدان بین‌المللی افغانستان به پناه‌گاه‌های امن تروریستان رسیدگی کنند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

در حمله‌ی هوایی نیروهای خارجی در قندهار ۲۷ جنگ‌جوی گروه طالبان کشته شدند

١١ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد جمال‌ناصر بارکزی، سخن‌گوی فرماندهی پولیس قندهار به روزنامه اطلاعات روز گفت که این حمله شام روز گذشته (جمعه، 28 سرطان) در روستای «دره‌ی گلستان» ولسوالی شوراوک انجام شده است. نوشته در حمله‌ی هوایی نیروهای خارجی در قندهار ۲۷ جنگ‌جوی گروه طالبان کشته شدند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

دانش: مذاکره‌ی طالبان تنها با امریکا نمی‌تواند روند صلح را به پیروزی برساند

١٢ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد او در بخشی از سخنانش به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در زمان تعیین‌شده‌ی آن تأکید کرد و همچنان گفت که پذیرفتن صلح به معنای کنارگذاشتن و انصراف از انتخابات نیست، زیرا به گفته‌ی او، در صورتی که انتخابات برگزار نشود، مردم یک‌بار دیگر نظام دوره‌ی طالبان را تجربه خواهد کرد. نوشته دانش: مذاکره‌ی طالبان تنها با امریکا نمی‌تواند روند صلح را به پیروزی برساند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

پاکستان: حمله‌‌ی طالبان در قندهار از چمن سازمان‌دهی نشده است

١٢ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد آقای فیصل همچنان نوشته است که پاکستان تمامی اعمال تروریستی در افغانستان را محکوم می‌کند و امیدوار است که دو طرف همکاری سازنده را برای صلح پایدار در افغانستان و منطقه ادامه دهند. نوشته پاکستان: حمله‌‌ی طالبان در قندهار از چمن سازمان‌دهی نشده است اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

Baztab News is a web based service to Aggregate news articles

وزارت تحصیلات عالی: طرف‌های درگیر مراکز علمی را میدان جنگ و سیاست‌شان نسازند

١٤ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد انفجار انتحاری در مقابل ورودی دانشگاه کابل حوالی ساعت 7:10 صبح روز جمعه هنگامی رخ داد که شماری از دانشجویان برای اشتراک در امتحان ستاژ قضایی و شورای طبی در حال داخل‌شدن به دانشگاه بودند. نوشته وزارت تحصیلات عالی: طرف‌های درگیر مراکز علمی را میدان جنگ و سیاست‌شان نسازند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

منار یادبود قربانیان رسانه‌ای؛ وعده‌ای که لای وعده‌ها گم شد

١٦ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد تا کنون که دو ماه از زمان وعده‌شده برای تکمیل این پروژه می‌گذرد، حتا خشتی برای ساخت این ساحه که قرار بود «محل دایمی برای تجسم دفاع از آزادی بیان»، «سمبولی برای نسل‌های آینده» و «موقعیت نمادین» تبدیل شود، جابه‌جا نشده است. نوشته منار یادبود قربانیان رسانه‌ای؛ وعده‌ای که لای وعده‌ها گم شد اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

آینده‌ی کمیسیون حقوق بشر با چه اولویت‌هایی رقم خواهد خورد؟

١٦ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد با وجود تلاش‌های همیشگی کمیسیون و دیگر نهادهای حقوق بشری برای تبیین و توضیح مفاهیم و ابزارهای حقوق بشر، متأسفانه، حقوق بشر هنوز هم در جامعه‌ی افغانستان درست فهمیده نشده است و گاهی صدای منکران و مخالفان حقوق بشر در مخدوش‌سازی فضا بلندتر از ما بوده است. نوشته آینده‌ی کمیسیون حقوق بشر با چه اولویت‌هایی رقم خواهد خورد؟ اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

ساعتی که به ماه رفت

١٦ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد اُمگا این ساعت را در وبسایتش 5350 دالر به فروش گذاشته و جمله‌ی «اولین ساعتی که روی ماه پوشیده شده» همراه با این تذکر که اسپیدمستر «برای تمام ماموریت‌های فضایی از سوی ناسا واجد شرایط پرواز دانسته شده» در پشت قابش حک شده است. این تنها ساعتی است که تا کنون این امتیاز را به‌دست آورده. نوشته ساعتی که به ماه رفت اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

۷۰ روز تا انتخابات ریاست‌‌جمهوری: چه اصلاحاتی در کمیسیون مستقل انتخابات اعمال شده است؟

١٦ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد انتخابات ریاست‌جمهوری قرار است به تاریخ 6 میزان امسال در 5 هزار و 388 مرکز برگزار شود. آمار رسمی کمیسیون مستقل انتخابات نشان می‌دهد که بیش از دو هزار مرکز در سراسر کشور به‌دلیل ناامنی مسدود خواهد ماند. آمار مجموعی مرکزهای رای‌دهی 7 هزار و 385 مرکز است. نوشته ۷۰ روز تا انتخابات ریاست‌‌جمهوری: چه اصلاحاتی در کمیسیون مستقل انتخابات اعمال شده است؟ اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

نادو چگونه مرد؟

١٦ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد ساعت یازده و نیم به سرِ پل بارتولد رسیدم. روز قشنگی بود. از سر پل نگاهی به شهر انداختم. ساختمان‌های آبی در ساحل سمت چپ دریا به آدم آرامش می‌دادند. در طرف راست، دریا ساکت و گسترده بود و تنها موج‌های کوچک بر چهره‌ی کبود و متین‌ آن چین می‌انداختند. هنوز به پایان پل نرسیده بودم که ناگهان ضربه‌ای شدید با صدایی ترسناک موترم را تکان داد. تمام تنم لرزید. نفهمیدم چه شد، اما دیدم که با موتر از فراز پل به‌سوی کبودی دریا فرو می‌افتم... نوشته نادو چگونه مرد؟ اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

ما و پیشرفت در صد سال گذشته

١٦ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد یکی از کارهای جالب و مفید اداره امور در این جشن صد روزه، تحت تداوی قراردادن 100 فرد معتاد است. من وقتی این تلاش‌های طاقت‌فرسای حکومت را می‌بینم، اشک شوق از چشمانم جاری می‌شود. صدسال پیش ما نمی‌توانستیم حتا یک معتاد را تحت تداوی قرار بدهیم، آن وقت معتاد کجا بود؟ اما مملکت و مردم ما حالا در صد سال پیش قرار ندارند، در صد سال پس قرار دارند. نوشته ما و پیشرفت در صد سال گذشته اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

چرا خشونت‌ها شدت یافته است؟

١٦ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد دلیل تشدید جنگ در روزهای که گفت‌گوهای صلح جدی‌تر شده، از دو حال خارج نیست: یا طرف‌های درگیر با تشدید جنگ در پی امتیازگیری بیش‌تر هستند یا دوباره تلاش‌ها بر این است که یک‌بار دیگر روند صلح به ‌بن‌بست برسد. از طرفی، روشن است که مسبب دلیل اول طالبان هستند. گروه طالبان دچار این خطای استراتژیک است که انتظار دارد با تشدید خشونت در میدان جنگ به ‌امتیاز بیش‌تر در میز گفت‌وگو دست یاید. نوشته چرا خشونت‌ها شدت یافته است؟ اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

گروه حمایت از انتخابات: غنی و عبدالله از استقلالیت کمیسیون‌های انتخاباتی اطمینان بدهند

١ روز روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد سفیران اتحادیه اروپا، آلمان، جاپان، بریتانیا، امریکا و نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان که عضو گروه حمایت از انتخابات‌اند، در دیداری با آقایان غنی و عبدالله از آنان خواسته است که به‌عنوان نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری، نقش‌شان را به‌عنوان نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری و مسئولین دولتی متمایز سازند. نوشته گروه حمایت از انتخابات: غنی و عبدالله از استقلالیت کمیسیون‌های انتخاباتی اطمینان بدهند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

پنج غیرنظامی در یک انفجار ماین در غزنی کشته شدند

١ روز روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد دفتر مطبوعاتی والی غزنی در ادامه افزوده است که افراد کشته شده ساکنان کنونی روستای «تحویل‌دار» از مربوطات مرکز غزنی بودند که می‌خواستند به سوی ولسوالی خوگیانی بروند. نوشته پنج غیرنظامی در یک انفجار ماین در غزنی کشته شدند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.