بازتاب نیوز

وزارت معارف طرح بدیل درجه‌بندی دانش‌آموزان در مکاتب را به نظرسنجی گذاشت

١١ دقیقه روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد وزارت معارف کشور به تازگی طرح بدیل درجه‌بندی دانش‌آموزان در مکاتب را به نظرسنجی گذاشته و خواستار ارائه‌ی دیدگاه‌ها و نظریات مردم به ویژه متخصصان، آموزگاران و دیگر منسوبین معارف شده است. نوشته وزارت معارف طرح بدیل درجه‌بندی دانش‌آموزان در مکاتب را به نظرسنجی گذاشت اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

غنی: در سال جاری خورشیدی کار اعمار ساختمان ۲۷۰۰ مکتب تکمیل می‌شود

٥٣ دقیقه روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد رییس‌جمهور اشرف غنی می‌گوید که برنامه‌ی اعمار ساختمان برای شش هزار مکتب که سال گذشته آن‌را وعده کرده بود، با چالش‌های غیرمترقبه‌ای رو‌به‌رو شده و در سال جاری تعمیر تنها دو هزار و 700 مکتب در سراسر کشور تکمیل خواهد شد. نوشته غنی: در سال جاری خورشیدی کار اعمار ساختمان ۲۷۰۰ مکتب تکمیل می‌شود اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

سازمان ملل: در حمله‌ی هوایی نیروهای خارجی در قندوز غیرنظامیان و کودکان کشته شده‌اند

٢ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد دو روز پس از آن که گزارش شد در حمله‌ی هوایی نیروهای خارجی به حمایت از نیروهای افغان در ولایت قندوز به غیرنظامیان تلفات وارد شده، امروز (دوشنبه، 5 حمل) هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) اعلام کرده است که در این حملات هوایی 13 غیرنظامی کشته و سه غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند. نوشته سازمان ملل: در حمله‌ی هوایی نیروهای خارجی در قندوز غیرنظامیان و کودکان کشته شده‌اند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

وزارت داخله: ملا تراب، عضو مهم طالبان در ننگرهار بازداشت شد

٣ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد در یک اعلامیه‌ی این وزارت که امروز (دوشنبه، 5 حمل) منتشر شده، آمده است که ملا تراب، یک عضو مهم گروه طالبان شب گذشته (یک‌شنبه، 4 حمل) در جریان عملیات نیروهای قطعات خاص پولیس در روستای «چمتلی» ولسوالی سرخ‌رود ننگرهار بازداشت شده است. نوشته وزارت داخله: ملا تراب، عضو مهم طالبان در ننگرهار بازداشت شد اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

اتمر: پس از ماه جوزا اولویت تیم ما ایجاد حکومت موقت است

٣ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد محمدحنیف اتمر، مشاور امنیت ملی پیشین و یکی از نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گوید که پس از اول ماه جوزای سال جاری ادامه‌ی کار حکومت وحدت ملی هیچ نوع مشروعیت ندارد و باید حکومت موقت براساس احکام قانون اساسی تشکیل شود. نوشته اتمر: پس از ماه جوزا اولویت تیم ما ایجاد حکومت موقت است اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

شش نفر در یک انفجار در شهر جلال‌آباد زخمی شدند

٦ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد عطاالله خوگیانی، سخن‌گوی والی ننگرهار با تأیید این رویداد به روزنامه اطلاعات روز گفت که این انفجار ناشی از مواد انفجاری جاسازی شده بوده که در نزدیکی یک مرکز صحی رخ داده است. نوشته شش نفر در یک انفجار در شهر جلال‌آباد زخمی شدند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

وزارت داخله در کدام بخش‌ها در برابر فساد آسیب‌پذیر است؟

٩ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد این گزارش سه بخش تدارکات، لوجستیک و مدیریت منابع بشری وزارت داخله را مورد ارزیابی قرار داده است. هدف این گزارش بررسی میزان فساد در وزارت داخله نیست، بلکه در پی آن است عرصه‌های مهمی که در برابر فساد آسیب‌پذیر است، را شناسایی و انگیزه‌های آن را پیدا کند. نوشته وزارت داخله در کدام بخش‌ها در برابر فساد آسیب‌پذیر است؟ اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

Baztab News is a web based service to Aggregate news articles

زنگ بی‌نوایی برای نصف کودکان افغان نواخته شد

١٠ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد محرومیت گسترده‌ی اطفال از آموزش در سال‌هایی افزایش می‌یابد که حکومت و وزارت معارف از بیشترین حمایت مالی در تاریخ افغانستان برای یکی از مهم‌ترین بحث‌های زیربنایی افغانستان، «آموزش و پرورش»، برخوردار است. نوشته زنگ بی‌نوایی برای نصف کودکان افغان نواخته شد اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

به بهانه‌ی سقوط امپراطوری کشتار؛ انگیزه‌های پیوستن به داعش چه بود؟

١٠ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد بخش دوم از کسانی‌ که به داعش پیوستند، بومیان کشورهای اروپایی بودند. این بومی‌ها متشکل از مردان و زنان و دختران عمدتا جوان بین سنین 16 تا 25 ساله بود، که هیچ‌گونه پیوند تاریخی با اسلام و مسلمانان نداشتند. نوشته به بهانه‌ی سقوط امپراطوری کشتار؛ انگیزه‌های پیوستن به داعش چه بود؟ اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

بررسی هزینه‌‌های جنگ و صلح در افغانستان

١٠ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد با این‌که تلاش‌های فراوانی برای مذاکره در طول جنگ در افغانستان صورت گرفته است، اما این مذاکرات از یک‌سو تا کنون بیش‌ترین پیشرفت را حاصل کرده و از سوی دیگر، بیش‌ترین نگرانی و فشار را نیز ایجاد کرده است. برخی از نگرانی‌ها در خصوص این مذاکرات برخاسته از نگرانی‌های مشروع مانند حقوق زنان و اقلیت‌ها است؛ نگرانی‌هایی که طالبان گاه‌گداری تلاش کرده‌اند از شدت آن‌ها بکاهند. نوشته بررسی هزینه‌‌های جنگ و صلح در افغانستان اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

وزارت دفاع: هیأتی به‌منظور بررسی تلفات افراد ملکی به قندوز فرستاده شده است

٢١ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد به دنبال نشر گزارش‌هایی مبنی بر تلفات افراد ملکی در شهر قندوز، وزارت دفاع ملی کشور امروز (یک‌شنبه، ۴ حمل) اعلام کرده است که هیأتی به‌منظور بررسی این رویداد به این ولایت فرستاده شده است. نوشته وزارت دفاع: هیأتی به‌منظور بررسی تلفات افراد ملکی به قندوز فرستاده شده است اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

درگیری نظامیان افغان و طالبان در هلمند: «بیش از ۶۰ سرباز کشته شدند»

٢٢ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد هاشم الکوزی، سناتور هلمند در مجلس سنای افغانستان گفت که این درگیری از شام روز شنبه (3 حمل) در روستای «شکرشله» ولسوالی سنگین شروع و تا صبح امروز ادامه داشته است. به گفته‌ی او، در این درگیری، ۴۸ سرباز ارتش ملی، ۱۰ سرباز پولیس محلی و هفت سرباز پولیس ملی کشته شده‌اند. نوشته درگیری نظامیان افغان و طالبان در هلمند: «بیش از ۶۰ سرباز کشته شدند» اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

دانش: روند صلح باید توسط مردم و حکومت افغانستان مدیریت شود

١ روز روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری کشور امروز (یک‌شنبه، ۴ حوت) در دیدار با کَرِن دیکر، معاون سفارت امریکا در کابل، گفته است که میکانیزم و مدیریت پروسه‌ی صلح باید توسط مردم و حکومت افغانستان صورت گیرد. نوشته دانش: روند صلح باید توسط مردم و حکومت افغانستان مدیریت شود اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

یوناما: عاملان حمله بر مراسم روز دهقان در هلمند باید محاکمه شوند

١ روز روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد یوناما یا هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان امروز (یک‌شنبه، ۴ حمل) در واکنش به حمله‌ی روز شنبه بر مراسم روز دهقان در هلمند اعلام کرده است که عاملان این حمله باید محاکمه و به عدالت کشانده شوند. نوشته یوناما: عاملان حمله بر مراسم روز دهقان در هلمند باید محاکمه شوند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

داوودزی: فهرست اشتراک‌کنندگان لویه جرگه تا ۲۰ حمل نهایی می‌شود

١ روز روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد محمدعمر داوودزی، رییس دبیرخانه‌ی شورای عالی صلح و نماینده‌ی رییس‌جمور در امور منطقه‌ای برای اجماع صلح امروز (یک‌شنبه، ۴ حمل) گفت که فهرست اعضای اشتراک‌کننده‌ی لویه جرگه مشورتی صلح تا ۱۶ روز دیگر (۲۰ حمل) نهایی می‌شود. نوشته داوودزی: فهرست اشتراک‌کنندگان لویه جرگه تا ۲۰ حمل نهایی می‌شود اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

ده عضو گروه طالبان در ولسوالی زنخان غزنی کشته شدند

١ روز روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد مقام‌های محلی در ولایت غزنی امروز (یک‌شنبه، ۴ حمل) اعلام کرده‌اند که ۱۰ طالب مسلح در یک عملیات نیروهای ویژه‌ی کشور، در ولسوالی زنه‌خان این ولایت کشته شده‌اند. نوشته ده عضو گروه طالبان در ولسوالی زنخان غزنی کشته شدند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

عبیدالله بارکزی نماینده‌ی سابق ارزگان در پارلمان توسط افراد مسلح در قندهار کشته شد

١ روز روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد اطلاعات روز: عبیدالله بارکزی، نماینده‌ی پیشین ولایت ارزگان در مجلس نمایندگان افغانستان پس از چاشت امروز (شنبه، ۳ حمل) در یک حمله مسلحانه در شهر قندهار کشته […] نوشته عبیدالله بارکزی نماینده‌ی سابق ارزگان در پارلمان توسط افراد مسلح در قندهار کشته شد اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

۴ کشته و ۳۱ زخمی؛ گروه طالبان مسئولیت انفجار هلمند را بر عهده گرفت

١ روز روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد محمد خان نصرت، رییس اقتصاد ولایت هلمند در میان کشته شدگان و مجاهدالله صفاری معاون والی هلمند، عبادالله علی‌زی معاون شورای ولایتی هلمند، حمیدالله ویار رییس اطلاعات و کلتور ولایت هلمند، زلمی الکو رییس زراعت ولایت هلمند و رفیع‌الله قلم معاون وی در میان زخمیان این رویداد قرار دارند. نوشته ۴ کشته و ۳۱ زخمی؛ گروه طالبان مسئولیت انفجار هلمند را بر عهده گرفت اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.