بازتاب نیوز

برای مراقبت از سلامت انتخابات، چه باید کرد؟

٣١ دقیقه روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد به رأی دادگاه عالی، رییس‌جمهور غنی تا برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری به‌عنوان رییس دولت باقی می‌ماند. پس از صدور رأی دادگاه، ارگ ریاست‌جمهوری پیشنهاد شورای نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری را به هیچ شمرد و ای بسا به تمسخر گرفت. نوشته برای مراقبت از سلامت انتخابات، چه باید کرد؟ اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

نقاط قوت و ضعف کتاب «نیم قرن با ترانه‌های ناشناس»

٣١ دقیقه روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد اشعار آهنگ‌های ناشناس در کتاب به قسمی آمده‌اند که در قسمت بالای تقریبا هر کدام از آن‌ها نام شاعر، مقام و تال آهنگ ذکر گردیده که ارایه‌ی این معلومات راجع به هر آهنگ برای هنرمندان و آوازخوانان جوان خیلی پراهمیت است. ولی از کمپوزیتور هر آهنگ، به‌جز یکی-دو مورد بیش‌تر یاد نشده است. این یک نقیصه‌ی کتاب است که آهنگ‌سازان گم‌نام مانده‌اند. نوشته نقاط قوت و ضعف کتاب «نیم قرن با ترانه‌های ناشناس» اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

نامه‌ی شیطان به افغان‌ها

٣١ دقیقه روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد من پیش از این‌که کمر به گمراهی انسان‌ها بسته کنم، اول نشستم و روی شما انسان‌ها تحقیقات گسترده و همه‌جانبه انجام دادم، بعد دست به‌کار شدم که الحمدلله شما امروز ثمره‌ی این زحمات سیستماتیک را می‌بینید. نوشته نامه‌ی شیطان به افغان‌ها اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

مسلمیار: دلاور پس از تکمیل‌کردن مراحل اداری و استخباراتی به‌حیث مشاور مقرر شده بود

١٢ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد اطلاعات روز: فضل‌هادی مسلمیار، رییس مجلس سنای کشور امروز (یک‌شنبه، ۵ جوزا) در واکنش به بازداشت حاجی دلاور، از مشاوران سابق این مجلس گفته است که او […] نوشته مسلمیار: دلاور پس از تکمیل‌کردن مراحل اداری و استخباراتی به‌حیث مشاور مقرر شده بود اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

ادعای فساد اخلاقی در کاخ ریاست جمهوری؛ «اظهارات احمدزی به‌خاطر چوکی است»

١٢ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد ریاست جمهوری افغانستان در پاسخ به ادعای جنرال حبیب‌الله احمدزی، مشاور پیشین اشرف غنی گفته است که ادعای «ترویج فحشا در ارگ» بی‌اساس است. نوشته ادعای فساد اخلاقی در کاخ ریاست جمهوری؛ «اظهارات احمدزی به‌خاطر چوکی است» اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

دو نفر در پیوند به قتل «مهسا» به ۳۰ سال حبس محکوم شدند

١٤ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد هیأت قضایی دادگاه همچنان گفت که این حکم قطعی نیست و متهمان حق استیناف‌خواهی در این پرونده را دارند و می‌توانند در «میعاد قانونی» اعتراض کنند. نوشته دو نفر در پیوند به قتل «مهسا» به ۳۰ سال حبس محکوم شدند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

وزارت صحت خواستار بررسی پرونده‌ی تجاوز جنسی بر یک کارمند صحی در سمنگان شد

١٤ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد حدود ده روز پیش (۲۶ ثور) چند نفر با حمله بر «کلنیک صحی آب‌خورک» در ولسوالی روی‌دوآب سمنگان، در ابتدا دو کارمند صحی این مرکز را مورد لت‌وکوب قرار داده سپس بر یکی از آنان به‌صورت گروهی تجاوز کرده بودند. نوشته وزارت صحت خواستار بررسی پرونده‌ی تجاوز جنسی بر یک کارمند صحی در سمنگان شد اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

Baztab News is a web based service to Aggregate news articles

طالبان دو نفر را به اتهام «دلبستگی» در غور تیرباران کردند

١٥ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد مسئولان امنیتی در ولایت غور امروز (یک‌شنبه، ۵ جوزا) تأیید کردند که گروه طالبان یک پسر و دختر را به اتهام «دلبستگی» در ولسوالی شهرک این ولایت تیرباران کرده‌اند. نوشته طالبان دو نفر را به اتهام «دلبستگی» در غور تیرباران کردند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

دو نفر به اتهام قتل «مینه منگل» بازداشت شدند

١٦ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد نصرت رحیمی، سخن‌گوی وزارت داخله امروز (یک‌شنبه، 5 جوزا) به روزنامه اطلاعات روز گفت که این افراد در جریان یک هفته‌ی گذشته در دو عملیات جداگانه از مربوطات شهر کابل بازداشت شده‌اند. آقای رحیمی در مورد محل دقیق بازداشت این افراد چیزی نگفت. نوشته دو نفر به اتهام قتل «مینه منگل» بازداشت شدند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

وزارت امور زنان: در سال جاری ۱۵ قضیه‌ی حاد خشونت علیه زنان رخ داده است

١٦ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد وزارت امور زنان کشور امروز (یک‌شنبه، ۵ جوزا) اعلام کرد که از شروع سال روان خورشیدی (۱۳۹۸) تا کنون ۱۵ قضیه‌ی حاد خشونت علیه زنان در کشور به وقوع پیوسته است. نوشته وزارت امور زنان: در سال جاری ۱۵ قضیه‌ی حاد خشونت علیه زنان رخ داده است اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

مسئول صحی گروه طالبان برای ولایت غزنی کشته شد

١٨ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد مقام‌های محلی در ولایت غزنی امروز (یک‌شنبه، ۵ جوزا) اعلام کردند که «عبدالقیوم نیازی»، مسئول نام‌نهاد صحی طالبان برای ولایت غزنی در جریان حملات هوایی نیروهای ائتلاف کشته شده‌ است. نوشته مسئول صحی گروه طالبان برای ولایت غزنی کشته شد اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

در ضدحمله‌ی نیروهای امنیتی در قندوز پنج جنگ‌جوی گروه طالبان کشته شدند

١٩ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد انعام‌الدین رحمانی، سخن‌گوی فرماندهی پولیس ولایت قندوز به روزنامه اطلاعات روز گفت که در جریان این درگیری‌ها سه سرباز نیروهای دولتی نیز کشته شده‌اند. نوشته در ضدحمله‌ی نیروهای امنیتی در قندوز پنج جنگ‌جوی گروه طالبان کشته شدند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

در حمله‌های نیروهای افغان و خارجی در پکتیکا ۲۶ جنگ‌جوی طالب کشته شدند

٢٠ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد مسئولان امنیتی در ولایت پکتیکا امروز (یک‌شنبه، ۵ جوزا) اعلام کردند که در عملیات‌های جداگانه‌ی نیروهای امنیتی و قوای ائتلاف در این ولایت، ۲۶ جنگ‌جوی گروه طالبان کشته شده‌اند. نوشته در حمله‌های نیروهای افغان و خارجی در پکتیکا ۲۶ جنگ‌جوی طالب کشته شدند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

سازمان ملل: طالبان «توقیف‌شدگان» را «شکنجه» می‌کنند

٢١ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) اعلام کرده است که گروه طالبان با توقیف‌شدگان بدرفتاری کرده و آنان را شکنجه می‌کنند. یافته‌های یوناما همچنان نشان می‌دهد که طالبان در مواردی نیز توقیف‌شدگان را مجبور به انجام کارهای اجباری کرده‌اند. نوشته سازمان ملل: طالبان «توقیف‌شدگان» را «شکنجه» می‌کنند اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

مشرانو جرگه جمهوری اسلامی افغانستان ریاست دفتر مقام ریاست یونیت تقویت برادری

٢٢ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد در قسمتی از مکتوب خویش یادآور شده‌اید که گویا دلاورخان گفته است که همه چیز زیر کلک چپ مقام ریاست مشرانو جرگه است، از برای خدا! خودتان باور‌تان می‌شود که ده‌ها حمله‌ی انتحاری و مسلحانه زیر کلک چپ یک نفر باشد؟ آیا این منطقی است؟ هیچ فکر کرده‌اید که اگر کلک چپ این‌قدر قدرت داشته باشد، بقیه انگشتان ممکن چه کار کنند؟ نوشته مشرانو جرگه جمهوری اسلامی افغانستان ریاست دفتر مقام ریاست یونیت تقویت برادری اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

سه روز سیل در افغانستان ۲۴ کشته و ۱۱ زخمی برجا گذاشت

٢٣ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث کشور می‌گوید که در نتیجه‌ی جاری‌شدن سیل در این ولایت‌ها، ۲۲۱ خانه به صورت کلی و ۱۱۶ خانه‌ی دیگر نیز به صورت قسمی تخریب شده است. نوشته سه روز سیل در افغانستان ۲۴ کشته و ۱۱ زخمی برجا گذاشت اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

رفاقت کنید تا شاد باشید

٢٣ ساعت روزنامه اطلاعات روز روزنامه اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز - مردم سالاری را پدید می آورد دیوید بروکس می‌گوید، یکی از دلایل مهم پیشرفت و ترقی و شکوفایی جامعه، رفاقت و تعهد و همکاری مردم با همدیگر در سطح ناحیه‌ و ولسوالی‌ و شهر‌ و منطقه است. نوشته رفاقت کنید تا شاد باشید اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.