Baztab News

موانع بازگشت دوستم، حقوقی یا سیاسی؟

١٢ ساعت جمهور نیوز جمهور نیوز

روشن نیست که اشرف غنی و تیم او شامل اتمر و استانکزی و سلام رحیمی و اکلیل حکیمی و نیز سفارتخانه ها و نیروهای نظامی خارجی، تحت چه شرایطی، حاضر می شوند موانع سیاسی موجود در مسیر بازگشت دوستم به کشور را از میان بردارند

ناگفته‌های کنفرانس بن؛ روایتی از یونس قانونی

١ روز جمهور نیوز جمهور نیوز

آقای قانونی گفت، پاکستان چه پیش از تدویر کنفرانس بن، چه در جریان این کنفرانس و چه پس از آن تمام سعی خود را به خرج داد تا از ورود جبهه متحد در کابل جلوگیری کند، اما از خود گذری‌های اعضای این جبهه باعث شد که کشور پاکستان که هر لحظه به دنبال شعله ور ساختن یک جنگ دیگر بود به این اهداف شوم خود دست نیابد.

ماموران دولتی و خانواده‌های‌شان باید در روند ثبت نام رای دهندگان اشتراک کنند

١ روز جمهور نیوز جمهور نیوز

پس از حضور کم‌رنگ شهروندان در روند ثبت نام رای دهندگان، رییس جمهور غنی به والیان 34 ولایت دستور داده که از مامورین دولتی بخواهند تا خودشان و اعضای خانواده‌های‌‌شان طی هفته آینده نام‌های خویش ‌را ثبت کنند.

پاکستان خواهان برکناری ژنرال رازق نشده/ نمایندگان به صحبت‌های "دروغ و اتهام" متوسل نشوند

١ روز جمهور نیوز جمهور نیوز

ارگ ریاست جمهوری کشور، ادعاهای برخی از اعضای مجلس نمایندگان مبنی بر این که نخست وزیر پاکستان در سفرش به کابل، خواهان برکناری ژنرال عبدالرازق فرمانده پولیس قندهار شده را به شدت رد می‌کند.

والی غزنی باید محاکمه شود

١ روز جمهور نیوز جمهور نیوز

اخیراً اسنادی به رسانه‌ها درز کرده است که نشان می‌دهد عبدالکریم متین والی غزنی دعوای حقوقی‌اش را به طالبان ارجاع کرده است تا دادگاه صحرایی این گروه در مورد آن فیصله کند.

Loading