بازتاب نیوز

هنر جنگیدن با کرونا ـ لطفا در این مصاف کمی غیربهداشتی باشید

١ ساعت خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

زندگی روزمرۀ ما دارد در صابون‌ غرق می‌شود. آداب و رسوم بهداشتی از ما می‌خواهند مدام خودمان را بشوییم و از هر چیزی که شاید آلوده باشد بگریزیم. مت ریکتل، گزارشگر برندۀ جایزۀ پولیتزر، در کتاب جدید خود، می‌پرسد آیا این حد از تمیزی بیش از آنکه نتیجۀ علم باشد، حاصل تبلیغات کمپانی‌های شوینده نیست؟ نوشته هنر جنگیدن با کرونا ـ لطفا در این مصاف کمی غیربهداشتی باشید اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

غنی مراسم تحلیف باشکوهی روز ۱۹ حوت برگذار می‌کند

٢ ساعت خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

 به گزارش رشد، شایعات شیوع ویروس کرونا، تنگنای زمانی برای حضور یابی مهمان های بلند رتبه خارجی و نیاز به آماده گی های بیشتر تخنیکی برای برگزاری مراسم با شکوه از دلایل عمدهء معطلی این برنامهء ملی و بزرگ است.رییس جمهور از ملت شریف افغانستان بخاطر حوصله مندی و درک بلند شان از مصالح علیای کشور ابراز سپاس و امتنان می نماید. نوشته غنی مراسم تحلیف باشکوهی روز ۱۹ حوت برگذار می‌کند اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

زمان برگزاری مراسم تحلیف محمداشرف غنی مشخص شد

٢ ساعت خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

خلیلزاد در بخش دیگری از این پیام تویتری خویش گفته است که : "«با پایان یافتن روند انتخابات ، رئیس جمهور غنی ، به عنوان برنده اعلام شده ، و سایر رهبران باید اطمینان حاصل کنند که دولت جدید فراگیر است و منعکس کننده آرمان های همه افغان ها است."» نوشته زمان برگزاری مراسم تحلیف محمداشرف غنی مشخص شد اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

کرونا در مسیر کنترل ؛ .۱۵ میلیون دالر به جنگ علیه کرونا اختصاص داده شد

٣ ساعت خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

همین طور او در این نشست  با تأکید بر بسیج ملی در زمینه‌ی جلوگیری از شیوع ویروس کرونا گفته است که گروپ‌های کاری ایجادشده در افغانستان باید با سکتور خصوصی به هدف جلوگیری از شیوع این ویروس به تفاهم برسد. او تأکید کرده است که باید سکتور خصوصی در این زمینه به گونه‌ی هماهنگ با دولت کار کند. نوشته کرونا در مسیر کنترل ؛ .۱۵ میلیون دالر به جنگ علیه کرونا اختصاص داده شد اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

حساب‌دهی ملت به دولت؛ ۱۸ میلیارد افغانی صرفه‌جویی شده است

٦ ساعت خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

آقای هوتکی افزود که در سال مالی ۱۳۹۸ به تعداد یک هزار و ۱۸ مورد تدارکاتی به ارزش ۱۷۸ میلیارد افغانی مورد بررسی قرار گرفته است. از این تعداد موارد تدارکاتی، ۹۳۵ مورد آن منظور و ۵۵ مورد اعاده و ۲۸ مورد رد شده است. نوشته حساب‌دهی ملت به دولت؛ ۱۸ میلیارد افغانی صرفه‌جویی شده است اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

مقاطعه‌ی دوستم؛ شروع بی‌ثباتیِ ثبات و هم‌گرایی

٦ ساعت خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

این منابع، به خبرگزاری رشد؛ گفته اند که: قبلا رهبران تیم ثبات به جنرال دوستم وعده داد بودند که شما ولایت سرپل را فتح کنید ما تمام پروان، پنجشیر و کوهدامن را تصرف می کنیم، همچنان محقق و خلیلی وعده کرده بودند که بامیان و دایکندی را نیز تصرف خواهند کرد. بعدا معلوم شد که همه اعضای تیم ثبات جنرال دوستم را فریب داده اند. نوشته مقاطعه‌ی دوستم؛ شروع بی‌ثباتیِ ثبات و هم‌گرایی اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

یک مورد مشکوک کرونا در هلمند شناسایی شد

٧ ساعت خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

عمر زواک، سخن‌گوی والی هلمند به خبرگزاری رشد گفت یک مرد که به تازگی از شهر هرات به این ولایت سفر کرده، علایم ویروس کرونا نزد آن مشاهده شده است. نوشته یک مورد مشکوک کرونا در هلمند شناسایی شد اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

ارگ به پیشنهاد وزارت خارجه امریکا چراغ سبز نشان داد ـ مراسم تحلیف به تعویق افتاد

٧ ساعت خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

اما یک منبع ریاست جمهوری افغانستان که نخواست نامش ذکر شود  گفته است که در مورد زمان مراسم تحلیف اختلاف وجود دارد. منبع نامبرده از تأیید و یا تکذیب تعویق این مراسم خودداری کرد. نوشته ارگ به پیشنهاد وزارت خارجه امریکا چراغ سبز نشان داد ـ مراسم تحلیف به تعویق افتاد اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

طالبان نه نیروی امنیتی را کشتند –  سومین روز کاهش خشونت ها

١ روز خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

به گزارش خبرگزاری رشد،علی شکاری، سخنگوی لوای سوم ارتش ولایت غزنی می گوید که مخالفین مسلح پیش از چاشت امروز (دوشنبه، پنجم حوت) سه تن را در ولسوالی «قره‌باغ» این ولایت که قصد سفر به کابل را داشته‌اند، از موتر پائین کرده و دو تن آنان را کشته اند. نوشته طالبان نه نیروی امنیتی را کشتند –  سومین روز کاهش خشونت ها اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

رئیس جمهور به نیروهای امنیتی اجازه استعمال قوه نداد

٥ حوت ١٣٩٨ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

براساس گزارش ارگ ریاست جمهوری، وی در این دیدار تأکید کرده است که پس از انجام موفقانه انتخابات، همه مسئولیت داریم تا مسایل شخصی را کنار گذاشته و بخاطر نجات کشور از آتش جنگ، تامین صلح و رسیدگی به مشکلات مردم، با هم متحد و یکجا شویم. نوشته رئیس جمهور به نیروهای امنیتی اجازه استعمال قوه نداد اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

دو تحلیف در یک قلمرو

٥ حوت ١٣٩٨ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

این در حالی است که قانون اساسی و قوانین نافذه کشور، ساختار نظام را با نهادهای تحت امر و نهادهای مستقل مشخص نموده و وظایف هریک را نیز در چارچوبه قانون بیان نموده است نوشته دو تحلیف در یک قلمرو اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

ترامپ برای انجام معاملات بزرگ به هند رفت

٥ حوت ١٣٩٨ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

رییس جمهور ایالات متحده هفتۀ گذشته به خبرنگاران گفت که در حال صرفه‌جویی در معاملات بزرگ است: "من نمی‌دانم که آیا این کار قبل از انتخابات انجام می‌شود؛ اما ما با هند معاملۀ بزرگ خواهیم داشت". نوشته ترامپ برای انجام معاملات بزرگ به هند رفت اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

کرونا چه بلای بر سر اقتصاد جهان می آورد؟

٥ حوت ١٣٩٨ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

در این بیانیه آمده است که وزرای مالی کشورهای گروه ۲۰ در ریاض پایتخت عربستان گردهم آمده‌اند تا در مورد روش های مهار تأثیرات کرونا ویروس بر اقتصاد جهانی را به بحث و گفت و گو بگیرند. نوشته کرونا چه بلای بر سر اقتصاد جهان می آورد؟ اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

عبدالله برای مراسم تحلیفش کمیسیون توظیف کرد

٥ حوت ١٣٩٨ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

خوزون در مورد جزئیات بیشتر ارایه نکرد، اما گفت که فیصله‌های نهایی کمیسیون توظیف‌شده به‌زودی با مردم شریک خواهد شد. او در مورد زمان دقیق برگزاری مراسم تحلیف نیز چیزی نگفت. نوشته عبدالله برای مراسم تحلیفش کمیسیون توظیف کرد اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

اولین مورد کرونا تایید شد ـ اعلان وضعیت اضطرار در هرات

٥ حوت ١٣٩٨ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

این در حالی است که اخیرا شیوع ویروس کرونا در شماری از شهرهای ایران نگرانی‌هایی از شیوع این ویروس به افغانستان را نیز به دنبال داشته است. تعداد افراد مبتلا در ایران به ۴۳ نفر و تعداد قربانیان نیز هشت نفر گزارش شده است. نوشته اولین مورد کرونا تایید شد ـ اعلان وضعیت اضطرار در هرات اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

رفت و آمد زمینی و هوایی با کشور ایران موقتا متوقف شد

٥ حوت ١٣٩٨ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

در اعلامیه‌ی دفتر شورای امنیت ملی آمده است که وزارت‌های مالیه و داخله فعالیت‌های‌شان را برای جلوگیری از قاچاق ماسک افزایش داده و برای نیاز احتمالی، مقداری بودجه در خزانه‌ی دولت ذخیره کنند. نوشته رفت و آمد زمینی و هوایی با کشور ایران موقتا متوقف شد اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

ترامپ: توافق‌نامه‌ی‌ صلح با طالبان را امضا می‌کنم

٥ حوت ١٣٩٨ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

مرحله‌ی کاهش‌ یک‌هفته‌ای خشونت‌ها از سوی گروه‌ طالبان، سر از ساعت ۱۲:۰۰ بامداد شنبه (۳ حوت) آغاز شد که برای یک هفته ادامه خواهد داشت. گفته می‌شد که در این مرحله، گروه طالبان حملات خود را در مسیر شاهراه‌ها، اماکن عمومی، مراکز شهرها و مواضع ارتش و پولیس، متوقف خواهند کرد. نوشته ترامپ: توافق‌نامه‌ی‌ صلح با طالبان را امضا می‌کنم اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

شمارش معکوس برای انجام تحلیف در ارگ

٥ حوت ١٣٩٨ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

طبق این فرمان، متین بیک، رییس ارگان‌های محلی و غلام‌بهاءالدین جیلانی، رییس شورای ولایتی پروان، به ریاست کمیسیون عالی دولتی برای برگزاری مراسم تحلیف رییس جمهور، گماشته شده‌اند. نوشته شمارش معکوس برای انجام تحلیف در ارگ اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.