بازتاب نیوز

چراغ سبز عبدالله به گروه طالبان ـ

١٧ ساعت خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

عبدالله در مورد فهرست اعضا و کمیته‌ی رهبری شورای عالی مصالحه‌ی ملی نیز گفت که اعضای کمیته‌ی رهبری و مجمع عمومی این شورا در روزهای آینده همگانی خواهد شد. او تأکید کرد که در این زمینه با نمایندگان تمام اقشار مردم افغانستان مشورت صورت گرفته است. نوشته چراغ سبز عبدالله به گروه طالبان ـ اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

کرونا همچنان در حال پیشروی ـ ۸۶۶ مورد مثبت اضافه شد

١٨ ساعت خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

این وزارت همچنان می گوید، که در بیست و چهار ساعت گذشته سه تن از اثر گرفتار شدن به ویروس کرونا، جان باخته اند و ۴۴ بیمار کرونایی درمان شده اند. نوشته کرونا همچنان در حال پیشروی ـ ۸۶۶ مورد مثبت اضافه شد اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

کشته و زخمی شدن ۱۵ تن در فاریاب

٨ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

عبدالکریم یورش، سخنگوی پولیس فاریاب وقوع این حادثه را تایید کرد. او می گوید که این رویداد حوالی ساعت ۸ و نیم صبح در نتیجه برخورد دو عراده موتر مسافربری نوع فلانکوچ میان ولسوالی های دولت آباد و قرمقول رخ داده است. نوشته کشته و زخمی شدن ۱۵ تن در فاریاب اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

ادامه روند آزاد سازی زندانیان؛ تیم فنی طالبان سرگرم گفتگوها در کابل است

٨ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

به گزارش خبرگزاری رشد، جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی امروز پنجشنبه (۸جوزا) در توییتی گفته است که یک تیم فنی گروه طالبان برای همکاری با تیم فنی حکومت در کابل قرار دارند. نوشته ادامه روند آزاد سازی زندانیان؛ تیم فنی طالبان سرگرم گفتگوها در کابل است اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

امریکا خروج سربازان خود از افغانستان را تسریع کرده است

٨ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

این اظهارات در حالی مطرح می شود که پرسش های زیادی در مورد مرحله پس از آتش بس سه روزه عید به وجود آمده است. این آتش بس روز چهارشنبه سوم عید فطر تمام شد، اما مردم نمی دانند که آیا جنگ دوباره آغاز می گردد یا احتمال تمدید آتش بس وجود دارد. نوشته امریکا خروج سربازان خود از افغانستان را تسریع کرده است اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

به تعویق انداختن نشست سران گروه ۷ از سوی امریکا

٨ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی امریکا گفت که واشنگتن نشست سران گروه ۷ را که قرار بود روز ۱۰ جون برگزار شود به اواخر ماه جون موکول کرد. نوشته به تعویق انداختن نشست سران گروه ۷ از سوی امریکا اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

ارگ: افغانستان و امریکا در برابر تهدید مشترک، مشترکاً مبارزه می‌کنند

٨ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

ریاست جمهوری افغانستان این اظهارات را در حالی ابراز داشته که دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات روز (سه شنبه ۲۶ می) گفت که تمام قوای امریکایی را از افغانستان بیرون می‌کند، ولی به گفتهٔ او تاریخی را برای خروج کامل قوای امریکایی از افغانستان مشخص نکرده است. نوشته ارگ: افغانستان و امریکا در برابر تهدید مشترک، مشترکاً مبارزه می‌کنند اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

مبتلایان کرونا در افغانستان از مرز ۱۲ هزار نفر گذشت

٧ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

به گزارش خبرگزاری رشد، وحید مجروح معین وزارت صحت عامه افغانستان می‌گوید که در یک شبانه گذشته ۶۲۵  نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و شمار بیماران در کشور به ۱۲ هزار و ۴۵۶ نفر افزایش یافت. نوشته مبتلایان کرونا در افغانستان از مرز ۱۲ هزار نفر گذشت اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

ثبت ۱۰۸ رویداد تازه کرونا در هرات

٧ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

محمدرفیق شیرزی سخنگوی ریاست صحت عامه ولایت هرات می گوید که در یک شبانه روز گذشته ۱۶۲ نمونه مشکوک که از آن جمله ۱۵۶ نمونه آن مربوط ولایت هرات می شود، در آزمایشگاه های این ولایت مورد آزمایش قرار گرفته است. نوشته ثبت ۱۰۸ رویداد تازه کرونا در هرات اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

اقدام بی سابقه و شجاعانه حکومت برای اعتماد سازی در مسیر صلح

٧ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

خوشبختانه از روز دوم عید رهایی زندانیان آغاز شد و روز سوم عید هم این تعداد به هزار تن خواهد رسید و بقیه دو هزار هم به تدریج رها خواهند شد که در مجموع در طی مدت آغاز روند صلح تا کنون تعداد سه هزار محبوسین طالبان آزاد خواهند شد. نوشته اقدام بی سابقه و شجاعانه حکومت برای اعتماد سازی در مسیر صلح اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

وزارت دفاع: با خروج نیروهای خارجی، هیچ نوع خلاء امنیتی در افغانستان به وجود نمی‌آید

٧ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

. به گزارش خبرگزاری رشد، فواد امان، معاون سخن‌گوی وزارت دفاع، می‌گوید که نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان، در حال حاضر از لحاظ توانایی و ظرفیت، در موقعیتی قرار دارند که می‌توانند حتا بدون حضور نیروهای خارجی، از کشور شان دفاع کنند. نوشته وزارت دفاع: با خروج نیروهای خارجی، هیچ نوع خلاء امنیتی در افغانستان به وجود نمی‌آید اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

مصاب شدن نیروهای امنیتی به ویروس کرونا صحت ندارد

٧ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

اخیراً گزارشی مبنی بر شیوع ویروس کرونا در صفوف قوای ملی امنیتی و دفاعی کشور به نشر رسیده است. سکتور امنیتی و دفاعی گزارش مزبور را دریافت نموده و مورد ارزیابی قرار داده است. براساس ارزیابی ما آمار ارایه شده در گزارش متذکره مبنی بر مصاب‌شدن ۵۰ درصد نیروهای امنیتی و دفاعی به ویروس کرونا … نوشته مصاب شدن نیروهای امنیتی به ویروس کرونا صحت ندارد اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

واقعیت های کرونا در افغانستان

٧ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

. در اکثر خانواده های افغانستان اضافه تر از یک نفر با اعراض و علایم کرونا موجود است. ۳. در کشورهایکه حتا بعد از افغانستان اولین واقعه ثبت شده بود، حالا تعداد واقعات و فوتی هایش بمراتب بیشتر از افغانستان است. ۴. تعداد زیادی مردم افغانستان به موجودیت کرونا باور ندارند. نوشته واقعیت های کرونا در افغانستان اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

معاون رهبر داعش در عراق کشته شد

٧ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

واحد های مبارزه با تروریسم عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که روز (سه‌شنبه) در جریان عملیات هوایی از سوی نیروهای ائتلاف بین‌المللی، معتز نعمان عبدالنایف نجم الجبوری، یکی از سرکردگان داعش (گروه ممنوع در روسیه) به هلاکت رسید. نوشته معاون رهبر داعش در عراق کشته شد اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

ترور با موترسیکلت، چالش جدید پولیس درکابل

٣ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

به گزارش خبرگزاری رشد، وزارت امور داخله حدود یک ماه پیش طرحی برای جلوگیری از ترورهای هدفمند و زنجیره‌ای در کابل پایتخت به اجرا گذاشت که براساس آن تردد با موتورسیکلت ممنوع اعلام شد. نوشته ترور با موترسیکلت، چالش جدید پولیس درکابل اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

کرونا و تبعات ناگوار اقتصادی در افغانستان

٣ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

بر اثر منع تردد باربری‌های زمینی و هوایی نه تنها که از جهت در آمد ترانسپورتی آسیب هایی به کشور وارد گردیده، بلکه از بعد تجارتی آن نیز متقبل خسارات هنگفت و عدیده‌ی شده ایم که یک گزارش تحقیقی کامل و جامع می‌تواند ما را با ابعاد و زوایای میزان خسارات بیشتر آگاه بسازد نوشته کرونا و تبعات ناگوار اقتصادی در افغانستان اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

ثبت بیشترین موارد مثبت ویروس کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلایان به ۹۹۹۸ نفر رسید

٣ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

آقای مجروح، هم‌چنان تصریح کرد که در یک شبانه‌روز گذشته، ۱۱ فرد مبتلا به ویروس کرونا جان باخته اند و با این حساب، شمار فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا به ۲۱۶ نفر رسیده است. نوشته ثبت بیشترین موارد مثبت ویروس کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلایان به ۹۹۹۸ نفر رسید اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.

شورای امنیت ملی از تلفات بلند غیر نظامی در کشور خبر داد

٣ جوزا ١٣٩٩ خبرگزاری رشد خبرگزاری رشد

دفتر شورای امنیت پیش از این در چهار مرحله، تلفات غیرنظامیان در جریان ماه مبارک رمضان را به ثبت رسانده بود. براساس معلومات این نهاد، طالبان در هفته‌ی اول ماه رمضان، ۱۷ غیرنظامی در ۱۷ ولایت کشور از سوی طالبان کشته و ۴۹ غیرنظامی دیگر زخمی شده بودند. نوشته شورای امنیت ملی از تلفات بلند غیر نظامی در کشور خبر داد اولین بار در خبرگزاری رشد. پدیدار شد.