بازتاب نیوز

ادعای 'برخورد فزیکی' ملاتره‌ خیل با سرپرست حج و اوقاف در ارگ

ادعای 'برخورد فزیکی' ملاتره‌ خیل با سرپرست حج و اوقاف در ارگ

١٦ سنبله ١٣٩٨ صدای آمریکا صدای آمریکا

وزارت ارشاد، حج و اوقاف افغانستان می‌گوید که عبدالحکیم منیب، سرپرست این وزارت پس از ادای نماز جمعه در مسجد ارگ از سوی ملاتره خیل محمدی و برخی از نزدیکان‌اش مورد حمله فزیکی قرار گرفته است.

غنی در حال بررسی احتمال سفر به امریکا است - منبع

غنی در حال بررسی احتمال سفر به امریکا است - منبع

١٦ سنبله ١٣٩٨ صدای آمریکا صدای آمریکا

یک منبع در ریاست جمهوری افغانستان گفته است که محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان در حال بررسی احتمال سفر به امریکا است. پیش از این گفته شده بود که آقای غنی قرار است در راس یک هیات دولتی به واشنگتن سفر کرده و با مقامات امریکایی در مورد توافقنامۀ امریکا با طالبان گفتگو کند. با این حال، منبعی در ریاست جمهوری به صدای امریکا گفته که هنوز برنامۀ این سفر نهایی نشده است. همزمان با این، خبرگزاری اسوشیتد پرس گزارش کرده که آقای غنی سفر خود به امریکا را به تاخیر انداخته است. این گزارش‌ها در حالی منتشر می‌شود که زلمی خلیلزاد، فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان به طور غیرمنتظره به قطر بازگشته تا با نمایندگان گروه طالبان دیدار کند. آقای خلیلزاد گفته بود که توافقنامه با طالبان "در اصول" نهایی شده و برای اجرایی شدن نیاز به تایید رییس جمهور ترمپ دارد. از زمان اعلام این موضوع تا حالا، دو انفجار مرگبار در کابل صورت گرفته که تلفات زیادی را به غیرنظامیان وارد کرده است. حداقل یک سرباز امریکایی نیز در یکی از این انفجارها در کابل کشته شد. علاوه بر این، نا امنی‌ها در سایر ولایات افغانستان نیز ظرف روزهای به طور قابل‌ملاحظه‌ای شدت گرفته است.  سخنگویان ریاست جمهوری افغانستان پیش از این گفته بودند که در مورد توافقنامه امریکا و طالبان "نگرانی‌های جدی دارند" و از جانب امریکا در این زمینه خواستار وضاحت شده اند. هنوز ریاست جمهوری افغانستان به شکل رسمی در مورد احتمال سفر آقای غنی به امریکا ابراز نظری نکرده است.

Baztab News is a web based service to Aggregate news articles

شاهراه کابل – شمال باز شد

شاهراه کابل – شمال باز شد

١٤ سنبله ١٣٩٨ صدای آمریکا صدای آمریکا

وزارت داخلۀ افغانستان تایید کرد که شاهراه کابل – شمال که در نتیجۀ درگیری‌های نظامیان افغان و طالبان در مربوطات ولایت بغلان بسته بود، باز شده است.

بازماندگان حمله هوایی ده سال پیش در کندز 'هنوز غرامت نگرفته اند'

بازماندگان حمله هوایی ده سال پیش در کندز 'هنوز غرامت نگرفته اند'

١٣ سنبله ١٣٩٨ صدای آمریکا صدای آمریکا

وکیلان مدافع بازماندگان یک عملیات هوایی مرگبار ناتو در سال ۲۰۰۹ در افغانستان می‌گویند که خانواده‌های قربانیان این حملۀ هوایی هنوز غرامتی را که به آنها وعده شده بود، دریافت نکرده اند.