بازتاب نیوز

عطامحمد نور مسکو رفت

٧ ساعت خبرگزاری دید خبرگزاری دید

عطامحمد نور رییس اجرایی جمعیت اسلامی عصر امروز یکشنبه(5جوزا) برای اشتراک در نشست مسکو عازم روسیه شد The post عطامحمد نور مسکو رفت appeared first on خبرگزاری دید.

اگر ارگ حاضر به گفت‌‏وگو با نامزدان نشود!

١٣ ساعت خبرگزاری دید خبرگزاری دید

هارون چخانسوری سخنگوی ارگ امروز یکشنبه در یک نشست خبری در کابل نسبت به مسئله تحدید صلاحیت‌های رییس جمهور گفت که چنین چیزی ممکن نیست و آقای غنی مطابق قانون اساسی به وظیفه ادامه خواهد داد The post اگر ارگ حاضر به گفت‌‏وگو با نامزدان نشود! appeared first on خبرگزاری دید.

طالبان دو عاشق را در غور کشتند

١٤ ساعت خبرگزاری دید خبرگزاری دید

مسئولان امنیتی در ولایت غور امروز (یک‌شنبه، ۵ جوزا) تایید کردند که گروه طالبان یک پسر و دختر را به اتهام «عاشق شدن» در ولسوالی شهرک این ولایت تیرباران کرده‌اند The post طالبان دو عاشق را در غور کشتند appeared first on خبرگزاری دید.

در سال جاری ۱۵ قضیه‌ حاد خشونت علیه زنان رخ داده است

١٥ ساعت خبرگزاری دید خبرگزاری دید

وزارت امور زنان امروز (یک‌شنبه، ۵ جوزا) اعلام کرده است که از شروع سال جاری خورشیدی تا کنون ۱۵ قضیه‌ حاد خشونت علیه زنان در کشور به وقوع پیوسته است The post در سال جاری ۱۵ قضیه‌ حاد خشونت علیه زنان رخ داده است appeared first on خبرگزاری دید.

آلمان در تلاش زمینه‌سازی گفت‌وگو میان حکومت و طالبان

١٥ ساعت خبرگزاری دید خبرگزاری دید

آلمان عضو ایتلاف به رهبری ناتو در افغانستان، به تازگی با طالبان و حکومت افغانستان نشست‌هایی پیرامون زمینه‌سازی مذاکرات صلح داشته تا جنگ 18 ساله را خاتمه دهد The post آلمان در تلاش زمینه‌سازی گفت‌وگو میان حکومت و طالبان appeared first on خبرگزاری دید.

قاتلان مهسا اعدام نمی‌شوند

١٥ ساعت خبرگزاری دید خبرگزاری دید

براساس گزارش‏‌ها، محاکمه‌ ابتدایی و علنی عاملان اختطاف و قتل «مهسا» شش ساله، امروز یک‌شنبه پنجم جوزا در کابل برگزار شد. در این نشست دادگاه به سی سال حبس عاملان قتل رای داد The post قاتلان مهسا اعدام نمی‌شوند appeared first on خبرگزاری دید.

مواد حساس انتخاباتی به هشت ولایت رسیده است

١٥ ساعت خبرگزاری دید خبرگزاری دید

مسئولان کمیسیون مستقل انتخابات می‌گویند که مواد حساس انتخاباتی برای نام‌نویسی تقویتی رای‌دهندگان به دفترهای ولایتی این کمیسیون در هشت ولایت رسیده است The post مواد حساس انتخاباتی به هشت ولایت رسیده است appeared first on خبرگزاری دید.

Baztab News is a web based service to Aggregate news articles

گفت‌وگوی ویژه با «شهاب حکیمی» نامزد ریاست جمهوری بزودی منتشر می‌شود

١٦ ساعت خبرگزاری دید خبرگزاری دید

شهاب حکیمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری و سخنگوی شورای نامزدان ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرگزاری دید، به اوضاع سیاسی افغانستان پرداخته و نیز از زندگی شخصی و کاری خود یاد کرده است The post گفت‌وگوی ویژه با «شهاب حکیمی» نامزد ریاست جمهوری بزودی منتشر می‌شود appeared first on خبرگزاری دید.

ارگ اتهامات اخلاقی را «سیاسی» خوانده و بر پیگیری آن تاکید کرد

١٦ ساعت خبرگزاری دید خبرگزاری دید

هارون چخانسوری سخنگوی ریاست جمهوری در نشست خبری امروز «یکشنبه 5 جوزا» در کابل، نسبت به اتهامات اخلاقی تازه که به حکومت وارد شده واکنش نشان داده و از پیگیری آن خبر داد The post ارگ اتهامات اخلاقی را «سیاسی» خوانده و بر پیگیری آن تاکید کرد appeared first on خبرگزاری دید.

ترامپ بدون مجوز کنگره به کشورهای عربی سلاح می‌فروشد

١٧ ساعت خبرگزاری دید خبرگزاری دید

دولت ترامپ روز گذشته از فروش سلاح‌ به ارزش 8.1 میلیارد دالر به عربستان سعودی، اردن و امارات متحده عربی، بدون تصویب کنگره آن کشور، خبر داد The post ترامپ بدون مجوز کنگره به کشورهای عربی سلاح می‌فروشد appeared first on خبرگزاری دید.

نگرانی یونیسف از سوءتغذی ۲میلیون کودک در افغانستان

١٧ ساعت خبرگزاری دید خبرگزاری دید

سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای گفته است که 2 میلیون کودک در افغانستان از سوءتغذی رنج می‌برد که از این میان 600 هزار تن آنان مبتلا به سوء تغذیه شدید هستند The post نگرانی یونیسف از سوءتغذی ۲میلیون کودک در افغانستان appeared first on خبرگزاری دید.

عبدالله به سفارش غنی نامزدان را به تفاهم دعوت کرده است

١٨ ساعت خبرگزاری دید خبرگزاری دید

یک منبع به خبرگزاری دید می گوید که داکتر عبدالله نامزد دسته انتخاباتی« ثبات و همگرایی»، به سفارش محمد اشرف غنی به نامزدان انتخابات ریاست جمهوری فراخوان گفت‌وگو داده است The post عبدالله به سفارش غنی نامزدان را به تفاهم دعوت کرده است appeared first on خبرگزاری دید.

انتخابات در فضای بدبینی و فساد

١٩ ساعت خبرگزاری دید خبرگزاری دید

این که چرا هیچ‌گونه باور و اعتماد به کار کمیسیون‌های انتخاباتی وجود ندارد، پاسخ بسیار روشن است و آن این که کمیسیون‌های انتخاباتی برخورد مسئولانه با برگزاری انتخابات و شرکت مردم در این فرآیند ندارند... The post انتخابات در فضای بدبینی و فساد appeared first on خبرگزاری دید.

ارگ رسوا شد؛ فساد مالی و اخلاقی موج می‌زند

١٩ ساعت خبرگزاری دید خبرگزاری دید

همکاران سابق حکومت که در جریان اتفاقات و رخدادهای محرمانه ارگ قرار داشته‌اند، علیه آن افشاگری می‌کنند.این افشاگری‌ها شامل فساد اخلاقی، مالی و اداری در ارگ بوده و اکنون افکار عامه را به شدت شوکه کرده است... The post ارگ رسوا شد؛ فساد مالی و اخلاقی موج می‌زند appeared first on خبرگزاری دید.

نگرانی دسته «صلح و اعتدال» در پیوند به تقرری‌های کمیسیون انتخابات

٢٢ ساعت خبرگزاری دید خبرگزاری دید

دسته انتخاباتی صلح و اعتدال به رهبری حنیف اتمر نسبت به پروسه تقرری‌های جدید در کمیسیون‌ انتخابات که طی مراحل آن از سوی کمیسیون اصلاحات اداری صورت می‌گیرد، ابراز نگرانی کرده و تاکید نموده که باید جامعه مدنی، نهادهای ناظر ملی و بین‌المللی بر آن نظارت کنند تا از دخالت حکومت در آن جلوگیری شود The post نگرانی دسته «صلح و اعتدال» در پیوند به تقرری‌های کمیسیون انتخابات appeared first on خبرگزاری دید.

عمران خان از بروز جنگ در خلیج فارس هشدار داد

٢٢ ساعت خبرگزاری دید خبرگزاری دید

به دنبال سفر (جمعه 3 جوزا) محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به اسلام‌آباد، عمران خان نخست‌وزیر پاکستان نسبت به خطر بروز جنگ در منطقه هشدار داد The post عمران خان از بروز جنگ در خلیج فارس هشدار داد appeared first on خبرگزاری دید.

مسکو فردا میزبان نشست بین‌الافغانی است

٢٢ ساعت خبرگزاری دید خبرگزاری دید

مسکو قرار است به مناسبت صدمین سالگرد روابط دیپلماتیک بین افغانستان و روسیه، به تاریخ 27 ماه می سال جاری میلادی، مسکو میزبان نشست نمایندگان طالبان و سیاسیون کشور باشد The post مسکو فردا میزبان نشست بین‌الافغانی است appeared first on خبرگزاری دید.