بازتاب نیوز

پاکستان برای مذاکره با کابل بالای ما فشار می‌آورد

٢٧ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری دید خبرگزاری دید

گزارش‌ها حاکی از آن است که مقامات طالبان به تازه‌گی ادعا کرده‌اند پاکستان بر این گروه فشار می‌آورد تا با حکومت افغانستان بر سر میز مذاکره بنشینند The post پاکستان برای مذاکره با کابل بالای ما فشار می‌آورد appeared first on خبرگزاری دید.

ترکیه از هرات زعفران می‌خرد

٢٧ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری دید خبرگزاری دید

مسئولان اداره محلی هرات از توافق جدید ترکیه و افغانستان در رابطه با صادرات زعفران افغانستان خبر داده و می‌گویند که صادرات زعفران کشور افزایش می‌یابد The post ترکیه از هرات زعفران می‌خرد appeared first on خبرگزاری دید.

امریکا از افغانستان حمایت خواهد کرد

٢٧ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری دید خبرگزاری دید

رییس کنگره ایالات متحده امریکا در مورد حمایت این کشور از افغانستان اطمینان داده و گفته است که کشورش در کنار مردم افغانستان خواهد ایستاد The post امریکا از افغانستان حمایت خواهد کرد appeared first on خبرگزاری دید.

واکنش تند خلیلزاد به تهدید طالبان

٢٧ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری دید خبرگزاری دید

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه ایالات متحده امریکا برای صلح افغانستان، به هشدار طالبان درباره توقف گفت‌وگوهای صلح واکنش نشان داده و گفته است که اگر طالبان بخواهند صبحت کنند ما به گفت‌وگو آماده هستیم و اگر بخواهند بجنگند، می‌جنگیم The post واکنش تند خلیلزاد به تهدید طالبان appeared first on خبرگزاری دید.

واکنش وزارت داخله به اظهارات برخی نمایندگان

٢٧ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری دید خبرگزاری دید

وزارت امور داخله با نشر اعلامیه‌ای خطاب به مجلس نمایندگان و در واکنش به اظهارات برخی نمایندگان مبنی بر «بی‌احترامی» پولیس در برابر آنان، گفته که هیچ قانون و مقرره‌ای برای برخورد و رفتار پولیس با افراد « مهم» و «معزز» وجود ندارد The post واکنش وزارت داخله به اظهارات برخی نمایندگان appeared first on خبرگزاری دید.

Baztab News is a web based service to Aggregate news articles

نامزدان معترض پارلمان نامزد ریاست جمهوری معرفی کنند

٢٦ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری دید خبرگزاری دید

بنده پیشنهاد می‌نمایم تا تمامی نامزدان محترم مجلس نمایندگان در سراسر کشور که تعداد آن‌ها در حدود 2500 نفر بالغ می‌گردد در یک هماهنگی و همکاری فشرده برای نجات کشور و ملت به پا خیزند و یک ساختار جدید و مستحکم را تحت نام «گروه نجات افغانستان» تشکیل دهند... The post نامزدان معترض پارلمان نامزد ریاست جمهوری معرفی کنند appeared first on خبرگزاری دید.

دیدار حمدالله محب با زلمی خلیلزاد

٢٦ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری دید خبرگزاری دید

حمدالله محب مشاور امنیت ملی کشور با نماینده خاص وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا روی پیشرفت‌های روند صلح دیدار و بحث کرد The post دیدار حمدالله محب با زلمی خلیلزاد appeared first on خبرگزاری دید.

وقت آن است که نیروها را از افغانستان به خانه برگردانیم

٢٦ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری دید خبرگزاری دید

«رند پاول» سناتور امریکایی به تازه‌گی گفته است که وقت آن رسیده تا پیروزی را در افغانستان اعلام کنیم و نیروها را به خانه بازگردانیم The post وقت آن است که نیروها را از افغانستان به خانه برگردانیم appeared first on خبرگزاری دید.

چرا طالبان آماده مذاکره است؟

٢٦ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری دید خبرگزاری دید

وقتی این گروه با کشورهایی مانند چین، روسیه، ایران، پاکستان، عربستان سعودی و ایالات متحده مذاکره می‌کند، به طور خودکار از حکومت کابل سلب مشروعیت می‌شود و موقعیت طالبان را به عنوان تنها بازیگر برای بازگرداندن ثبات در افغانستان تقویت می‌بخشد... The post چرا طالبان آماده مذاکره است؟ appeared first on خبرگزاری دید.

گزارش دید‌بان حقوق بشر زیر نفوذ استخبارات منطقه نشر شد

٢٦ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری دید خبرگزاری دید

نمایندگان در نشست امروز چهارشنبه ( ۲۶ جدی) گزارش اخیر دیدبان حقوق‌ بشر در مورد اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی را مغرضانه خوانده و یادآور شدند که این گزارش با همکاری استخبارات کشورهای منطقه به ویژه پاکستان تهیه شده‌ است The post گزارش دید‌بان حقوق بشر زیر نفوذ استخبارات منطقه نشر شد appeared first on خبرگزاری دید.

حاصلات زعفران هرات در سال ۱۳۹۷ به بیش از ۱۵ تن رسیده است

٢٦ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری دید خبرگزاری دید

وزیر زراعت، آبیاری و مالداری در مراسم تهداب‌گذاری نخستین انستیتوت زعفران افغانستان در هرات، از افزایش حاصلات زعفران در این ولایت خبر داد The post حاصلات زعفران هرات در سال ۱۳۹۷ به بیش از ۱۵ تن رسیده است appeared first on خبرگزاری دید.

کابل و اسلام‌آباد روی میکانیزم تبادله زندانیان توافق کرد

٢٦ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری دید خبرگزاری دید

عاطف مشعل سفیر کشور در اسلام‌آباد گفته است که افغانستان و پاکستان روی میکانیزم تبادله زندانیان توافق کرده‌اند The post کابل و اسلام‌آباد روی میکانیزم تبادله زندانیان توافق کرد appeared first on خبرگزاری دید.

زلمی خلیلزاد جزئیات سفرش را به منطقه، با ارگ شریک ساخت

٢٦ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری دید خبرگزاری دید

زلمی خلیلزاد نماینده خاص وزارت امور خارجه ایالات متحده امریکا در خصوص صلح افغانستان، جزئیات سفرش را با رییس‌ جمهور غنی شریک ساخت The post زلمی خلیلزاد جزئیات سفرش را به منطقه، با ارگ شریک ساخت appeared first on خبرگزاری دید.

پاکستان وزیر پیشین طالبان را آزاد کرد

٢٦ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری دید خبرگزاری دید

رسانه‌های پاکستانی گفته است که مسئولان پاکستانی وزیر پیشین طالبان را که یکی از اعضای کلیدی این گروه نیز است، پس از چند روز قید در پشاور به روز سه‌شنبه (25جدی) رها کرده است The post پاکستان وزیر پیشین طالبان را آزاد کرد appeared first on خبرگزاری دید.